Wina. Leksykon Daumonta

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
978-83-7512-495-8
wina, poradnik
Krystian

Wszystko o winie i spożywaniu wina, kolorach, smakach oraz metodach produkcji. Najważniejsze gatunki win, regiony uprawne oraz producenci wina. Poznawaj szampana i wina musujące, wina popularne oraz klasyczne. Porady dotyczące smakowania, kupowania oraz przechowywania. Liczne wspaniałe przepisy oraz pomocne wskazówki.

Marta Kilian | 2014-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Przewodnik po świecie wina dla tych, którzy jeszcze niewiele mają wspólnego z zagadnieniem, dopiero zaczynają. Lektura leksykonu to dopiero pierwsza lekcja, wprowadzająca w skomplikowany, jednak niezwykle interesujący świat wina. Książka dla tych którzy piją wino do kolacji, by zrelaksować się, a także dla tych, którzy na poważnie zaczynają myśleć o uprawie winorośli, jako zagajenie i zaszczepienie się w temacie, podróż po zakątkach Europy i świata w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Publikacja uczy żółtodziobów – takich jak ja, podstaw. Reszta już później zależy od nas, czy zechcemy zagłębić się w tajemnicę, czy nadal będziemy sięgać po półsłodkie wina ze sklepowych półek.
Napisana prostym, nieskomplikowanym, przystępnym językiem, dla każdego. Polecam, tym którzy pragną rozpocząć swoją największą przygodę życia.

Artur Schodziński | 2014-10-05
Na półkach: Przeczytane, Wcześniejsze