Mennymsowie na wygnaniu

Wydawnictwo: Amber
Mennyms in the wilderness
83-241-0273-6
MadziaT

Mennymsowie od lat mieszkają w domu numer 5 nie niepokojeni przez nikogo. Ale teraz dom ma być zburzony. W tym miejscu powstanie autostrada. Rodzina nie ma wyboru, musi się wyprowadzić, ryzykując, że w nowym miejscu nie zdołaj ukryć, kim tak naprawdę są...

Yuuki | 2012-03-17
Przeczytana: 15 marca 2012

Kolejna część Mennymsów. Ta była już trochę inna, bo nie zaskoczyłam siebie. Wiedziałam, że jest o szmacianych lalkach. Fabuła jest ciekawie rozwinięta, nie jest to bardzo chaotyczne i widać, że książka nie jest napisana "na odwal się". Została dokładnie przemyślana. Ale nie zszokowała mnie. Niektóre wątki się powtarzały chociażby ucieczka Szarlotty. To akurat było dla mnie nieco żałosne. Książka jest bardzo dobra, ale nie rewelacyjna. Prawdę mówiąc nie spodziewałam się czegoś lepszego od poprzedniej części. Przynajmniej nie zanudziła mnie na śmierć jak niektóre pozycje, co czyni u niej zdecydowanie jeden w górę.

Sam Jane | 2016-03-08
Przeczytana: 08 marca 2016

Cieszę się, że w tej części znalazło się miejsce na szersze opisy wszystkich członków rodziny Mennymsów. Żal żegnać się z Albertem, jednak życzę mu powodzenia. Niestety, pewne rzeczy muszą się kończyć, na szczęście pomimo upływu lat i wyblaknięcia niektórych wspomnień, na zawsze pozostają w naszych sercach. Jak ta książka.

Brr. Nie mam do tej pory pojęcia, po co sięgnęłam po te książki w swoich czasach szczenięcych. Nigdy nie mogłam przekonać się do końca do postaci, były po prostu antypatyczne i głupie. Sam motyw lalki jest niepokojący i ciekawy, ale nie, zdecydowanie nie w tym wydaniu!

Amy392 | 2011-05-10
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 09 maja 2011

Oryginalny pomysł autorki i ciekawe przygody niezwykłych bohaterów. Jak będę miała okazję to na pewno sięgnę po inne tomy z tej serii. Książkę oczywiście polecam!

Magda | 2016-09-03
Przeczytana: 2010 rok