Jak przeżyć kataklizm roku 2012

Tłumaczenie: Barbara Orłowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kontrowersyjne interpretacje [Amber]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
How to survive 2012?
83-241-2769-0
popularnonaukowa
BialyTrufl

W swoich poprzednich bestsellerach "Proroctwo Oriona na rok 2012" i "Światowy kataklizm w roku 2012" Patrick Geryl roztoczył wizję nieuchronnej globalnej katastrofy. Zabójcza słoneczna błyskawica, gigantyczne trzęsienia ziemi i tsunami, przesunięcie kontynentów do strefy polarnej - oto straszliwe efekty odwrócenia się biegunów magnetycznych. Chwila zagłady jest bliska, autor ustalił datę, rok 2012, na podstawie wyliczeń matematycznych i danych astronomicznych, odczytanych egipskich hieroglifów i rozszyfrowanych kodów Majów.

Kataklizm pochłonie miliony ofiar na całym świecie. To przerażające fakty. Jak przetrwać ów Armagedon, ostateczny "koniec czasu"?

Wszyscy będą zadawać sobie to pytanie. Ta szokująca książka udziela odpowiedzi, która nie napawa optymizmem: nieprzygotowani zginą. Dlatego już dziś trzeba wiedzieć, jak przygotować się do przetrwania trzęsień ziemi, wybuchów wulkanów, potopów i przesunięć skorupy ziemskiej. Jak uchronić się przed promieniowaniem kosmicznym. W jakich miejscach ziemskiego globu szansa przetrwania jest największa. Jak budować niezatapialne łodzie. Jakie rzeczy będą nam najbardziej potrzebne, by ocaleć.

Oto jedyny plan dla tych, którzy chcą przeżyć ponownie historię Noego, odrodzić życie na Ziemi i zapoczątkować nową cywilizację.

[Amber, 2007]

Kamil Nebula | 2013-12-24

Pomijając już fakt, że proroctwo Oriona poparte masą "dowodów" było nietrafne, książka zawiera kilka ciekawych informacji. Ogólnie jednak nie polecam.

Katarzyna | 2011-04-21
Przeczytana: kwiecień 2010

Super książka , która otwiera oczy zwykłym szarakom, jakimi jesteśmy. Warto uzmysłowić sobie, iż rządy przygotowują sobie zaplecze w postaci bunrów w których składowane są rośliny, nasiona, biblioteki, dorobek kulturalny ludzkości, leki, żywność. Robią tak również co bogatsi i otwarci naświat ludzie, których stać na takie kroki, np. wykupują złoto, masowo inwestują w surowce. Efekt kryzysu być może spowodowany jest tym zjawiskiem. Można również osobiście popisać maile z autorem, jeśli zna się np. j. angielski . Ogromny plus za tę książkę.

Mia-Meow | 2012-12-25

Jaki jest najlepszy prezent świąteczny?
Mina Patricka Geryla po nieudany końcu świata

krystyna kalinowska | 2012-03-12