Domek na plaży

978-83-7508-221-0
miłość trudne decyzje
Inne
malinowy_rum

Zamieszkała na wyspie Nantucket 65-letnia Nan Powell, wdowa od wielu lat, z powodu trudnej sytuacji finansowej zmuszona jest przerobić własny dom na hotelik z pokojami na wynajem. Z chwilą otwarcia domek na plaży zaczyna tętnić życiem jak przed laty, gdy po raz pierwszy przyjechała tam Nan, mająca wyjść za Everetta, który następnie jako jej mąż – zadłużony po uszy – zniknął w falach oceanu.

Do Nantucket zjeżdżają się goście: Michael, złotnik, kawaler nawiązujący romans z Jordaną, właścicicielką salonu, w którym pracuje; Bee z D anielem, który po latach małżeństwa dochodzi do wniosku, że jednak jest gejem, tylko nie wie, jak to wyznać żonie; Daff z Richardem, który ma romans z koleżanką z pracy. Każde z nich znajduje się na rozdrożu i musi podjąć ważną decyzję przesądzającą o przyszłości.

Joanna | 2013-05-26
Przeczytana: 10 lipca 2011

Nantucket – wyspa na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, miejsce gdzie swoje letnie rezydencje posiadają potomkowie prawdziwych amerykańskich rodzin o słynnych nazwiskach i bogactwie ugruntowanym przez stulecia. Obecnie – modne miejsce nowobogackich, milionerów gotowych zapłacić horrendalne stawki za dom na plaży z obowiązkowo modnym basenem z pokrywą zasuwaną na pilota w trosce o bezpieczeństwo dzieci, z ogromną kuchnią, salą kinową.
Jedną z osiadłych od ponad trzydziestu lat mieszkanek jest Suzanne / Nan/, właścicielka jednej z najpiękniejszej rezydencji z widokiem na ocean . Niestety 65 – letnia wdowa Nan Powell boryka się z trudnościami finansowymi, dom wymaga ogromnych nakładów finansowych, generalnego remontu . Deweloperzy , agenci nieruchomości coraz częściej wysuwają propozycje sprzedaży. Dom z widokiem na ocean to dla Nan nie tylko nieruchomość, stanowi część jej samej, ukształtował jej życie, był świadkiem szczęśliwych dni, radości, nieszczęść. W tej sytuacji...

Ulka | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Ciekawa powieść opowiadająca o życiu różnych osób. Każda z nich przeżywa swoje rozterki i problemy, ale gdy wszyscy przyjeżdżają do domku na plaży okazuje się,że bardzo wiele ich łączy. Mnie osobiście najbardziej zainteresował wątek Daff i Michaela , który zakończył się szczęśliwie dla nich. Ogólnie cała powieść jest ciekawa i inne historie również, jednakże nie za bardzo spodobał mi się styl pisarki. Momentami było za dużo opisów i to mnie męczyło. Brakowało mi w tym języku więcej prostoty, bezpośredniowości. Dlatego daje bardzo dobrą ocenę za tę lekturę.

Ata77 | 2014-07-30
Przeczytana: 29 lipca 2014

Jak to u J. Green - mamy wartką akcję, poruszenie kontrowersyjnych, bądź bolesnych zagadnień (zdrada, homoseksualizm). Czytało mi się nieźle, konstrukcja dialogów, tempo fabuły absolutnie nie nudzą. Nie spodobało mi się jednak cukierkowe zakończenie.

kwiatek29 | 2012-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2012

Słaba,bardzo mnie wynudziła,nie dobrnęłam do końca,strata czasu.

Iwona94 | 2014-09-02
Przeczytana: czerwiec 2014

Wydaje mi się, że po książkę sięgnęłam tylko dlatego, że moja siostra dostała ją na urodziny. Zabierałam się za nią kilkukrotnie, ale kiedy się już wciągnęłam uznałam, że książka jest warta przeczytania.

Daniel- decyduje się odejść od żony, mimo,że z pozoru wiodą dobre życie, zdają się być kochającym małżeństwem.
Daff- jakiś czas wcześniej odkryła, że mąż ją zdradza. Obecnie córka odwraca się od niej, obwiniając za odejście ojca.
Michael- syn właścicielki domku na plaż. Zaplątał się w romans z żoną swojego szefa.
Nan- właścicielka domku na plaży. Aby uchronić dom przed dłużnikami, postanawia wynająć w nim pokoje na lato.
Cała czwórka spotyka się w domku na Nantucket, gdzie próbuje dojść do siebie po ostatnich wydarzeniach. Jak będzie wyglądało ich spotkanie ? Czy doprowadzi do czegoś więcej ? W domku na plaży pojawia się też Bee, żona Daniela, która przywozi ze sobą niespodziewaną tajemnicę rodzinną. Co lub kto to jest ? Wszystko okaże się w trakcie czytania tej książki.

aguss55 | 2014-05-10

Uważam że książka jest na swój sposób cudownie pokręcona! Autorka bardzo doskonale połączyła losy wszystkich bohaterów, co daje świetny efekt końcowy. Z początku miałam problemy z "wkręceniem się" w książkę, denerwowała mnie główna bohaterka Nan, swoim sposobem bycia, jednak nawet nie wiem kiedy nie mogłam się oderwać od czytania. Byłam ciekawa co dalej z losami bohaterów i jak rozwiążą się ich życiowe problemy. Polecam na sobotnie wieczory.

kajetanina | 2010-12-10
Na półkach: Czytadła, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2010

Seria zdrad małżeńskich, rozwodów, zmiana orientacji seksualnej jednego z bohaterów... poznawanie nowych partnerów, odkrywanie rodzinnych tajemnic, a w konsekwencji spotkanie w domku na plaży i "poukładanie" życia na nowo...

Na szczęście dość lekko się czyta.

madziaila | 2010-09-09
Przeczytana: 05 września 2010

Dobra książka, trochę utożsamiam ją z trylogią "Dom nad rozlewiskiem". Ma w sobie tę magiczną nutkę prawdziwego, ciepłego, tętniącego życiem domu. Podobała mi się. ;)

Ewka | 2016-07-14
Przeczytana: 03 lipca 2016

W książce mamy przedstawionych kilka osób które całkowicie się od siebie różnią i borykają z ze swoimi problemami. Nan która mieszka na wyspie w dużym rodzinnym domu jednak kiedy pojawiają się problemy finansowe postanawia wynajmować pokoje w swoim domu dzięki czemu naprawi swój budżet oraz jej dom będzie znowu pełen ludzi czego jej brakuje od kiedy mieszka tam sam. Michael jej syn jest złotnikiem który lubi swoje życie jednak komplikuje go romans z szefową. Daff rozwodzi się z mężem do tego dochodzą problemy z nastoletnią córką co dodatkowo ją dołuje i odpiera chęci do życia. Bee próbuje naprawić swoje relacje z mężem który od jakiegoś czasu się od niej oddala co bardzo smuci Bee ponieważ kobieta chce tworzyć z nim szczęśliwą rodzinę, ponieważ go cały czas kocha. Z pozoru mogłoby się wydawać, że nic te osoby nie łączy jednak wszystko się zmienia kiedy wszyscy z różnych powodów pojawiają się w gościńcu Nan, początkowo są dla siebie obcymi ludźmi, później pojawiają się między nimi...

super_claudiet | 2012-04-23

Myślałam, że książka jest ciekawa, jednak się pomyliłam.
Jak dla mnie nudna. Nie przeczytałam jej do końca.
Osobiście nie polecam.