Dziedzictwo Delii Sutherland

The Possession of Delia Sutherland
837180914X
Dziedzictwo, Delii, Sutherland
dona

Pierwsza na polskim rynku powieść autorki, która odniosła niezwykle spektakularny sukces - jej powieści znakomicie sprzedają się w Anglii, przełożono je na sześć języków. Dziedzictwo Delii Sutherland to subtelna opowieść o kruchych związkach między ludźmi, więzach, dzięki którym życie nabiera sensu. Bohaterka, pełna kompleksów dziwaczka, dopiero po śmierci męża odkrywa, że była jego jedyną miłością i że to ona nie potrafiła kochać tak, by się w tym uczuciu zatracić. Odnajduje Francisa w innym mężczyźnie. Czy będzie umiała zmierzyć się z tą miłością?

keys | 2014-08-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

W zasadzie bardzo często (nie zawsze) sięgam po literaturę najnowszą, tę, która pojawia się w księgarniach i bibliotekach, spogląda z wystawowych półek. Jednak niekiedy przychodzi taka ochota, aby poszukać czegoś mniej znanego, czekającego sobie spokojnie aż ktoś sięgnie w głąb regału bibliotecznego omijając bestsellery i nowości.

I tak było z powieścią "Dziedzictwo Delii...". Bardzo mi się podobała. Autorka stworzyła doskonały portret psychologiczny dojrzałej kobiety, która żyjąc w separacji z mężem uwodzicielem, dopiero po jego niespodziewanej śmierci odkrywa swoją niespełnioną miłość do niego.
Zakończenie w zasadzie nic nam nie mówi, możemy go zinterpretować sobie sami. Cieszę się, ze ta książka trafiła do mnie niespodziewanie.

Liona | 2016-04-18
książek: 1905