Zgłosuj na książki roku 2017

Czas burzy. Dramat czasu konklawe

Wydawnictwo: AA
konklawe, religia, Watykan, tajemnica
Monika Adamczyk

W jednym z rzymskich kościołów pewien mężczyzna wyjawia w konfesjonale straszny grzech. Wkrótce potem zostaje zamordowany. Okazuje się, że ten człowiek, to ksiądz, który ukradł tajne dokumenty z archiwów watykańskich. Były to listy dwudziestowiecznej mistyczki, Marii Valtorty, która w roku 1949 na prośbę Watykanu wskazała na rzymskie katakumby, jako miejsce prawdziwego grobu świętego Piotra Apostoła. Podważyła tym samym oficjalną wersję, według której Apostoł pochowany jest pod bazyliką watykańską. To wstrząsające odkrycie, jednak
w istocie chodzi tu o kwestie znaczniej większej wagi: o sukcesję apostolską i prymat papieża, a ostatecznie o sam Kościół.

Ojciec Michele otrzymuje tajne zadanie zbadania, czy istnieją inne pisma mistyczki, które zdradzałyby dokładne miejsce pochówku Księcia Apostołów. Tymczasem rozpoczyna się prawdziwe prześladowanie Kościoła, a cały świat staje nad przepaścią katastrofy.

Z pomocą przyjaciół ojciec Michele odkrywa zapiski zawierające niesamowite informacje, dzięki którym możliwe staje się odnalezienie prawdziwego grobu świętego Piotra oraz jego ciała. Zaczyna się wyścig z czasem, zbliża się konklawe i niebezpieczeństwo wielkiego ataku na Kościół. Od powodzenia misji zależy, czy Kościół zostanie uratowany przed samobójczym gestem, a świat przed samozniszczeniem…

źródło opisu: Wydawnictwo AA, 2013

źródło okładki: http://www.religijna.pl/czas-burzy-dramat-czasu-konklawe-antonio-socci

elfijka | 2013-05-31
Przeczytana: 31 maja 2013

Watykan, Stolica Apostolska, Rzym – miejsca, które intrygują. Mają tajemnice, które chce się odkryć, zgłębić. Dają również szerokie pole do spekulacji, co, gdzie, kiedy i jak się wydarzyło, zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy związane z Kościołem i jego początkami.
Książka "Czas burzy" wciąga od pierwszych stron. Napisana prostym językiem (co jest zarówno zaletą, jak i wadą), dlatego pochłania się ją jednym tchem. Jednak z drugiej strony, język wydaje mi się momentami zbyt prosty, dialogi zbyt powierzchowne. Pomimo tego intryga wokół której autor buduje fabułę jest tak interesująca, że można mu to wybaczyć.
"Czas burzy" to historia w stylu Dana Browna – zagadki, tajemnice, niesamowite odkrycia – takie, których sami chcielibyśmy dokonać, ale wielu z nas raczej nie będzie to dane. Fabuła wciąga, a akcja gna tu w niesłychanym tempie. Mamy tu ojca Michele, który zostaje wciągnięty w pewną intrygę podczas spowiedzi, której udziela, i nagle okazuje się, że od niego zależą losy Kościoła....

Adrian F | 2015-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2015

Bardzo ciekawa książka, czyta się naprawdę szybko i z przyjemnością. Niestety mankamentem jest niesamowita ilość cytatów, które spowalniają nieco akcję, poza tym zakończenie (przynajmniej dla mnie) pozostawia nieco do życzenia.

Zuela | 2017-04-18

To,co zwykle:w kościele też ściera się polityka i broni się by niewygodne sprawy nie dotarły do wiernych.Nawet uznzna mistyczka jest krytykowana przez kośció bo poddaje krytyce władze.Czy główny bohater został aresztowany za to,że przyczynił się do odrycia grobu Szymona-Piotra?Przyznam się,że nie wiem

BIETKA | 2013-06-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Kolejna powieść sławnego pisarza i watykanisty, Antonio Socci. To on, jakieś dwa lata temu przepowiedział, że Benedykt XVI zrzeknie się posługi papieskiej.
Powieść wpisuje się w czas współczesnych zmagań Kościoła z mocami ciemności w obliczu porażających odkryć.

W wigilię konklawe, Watykanem wstrząsa odkrycie, że pod Bazyliką św.Piotra nie znajduje się - jak dotad sądzono przez stulecia- grób Księcia Apostołów.
O.Michele, przesympatyczny bohater, silna duchowa osobowość, z początkiem fabuly, w jednym z rzymskich kościołów spowiada przerażonego księdza, który wkrótce po tym zostaje zamordowany.
Okazuje się, że ukradł tajne dokumenty z watykańskich archiwów.
O.Michele otrzymuje niezwykłą misję zbadania pism XX-wiecznej mistyczki, Marii Valtorty z odnalezieniem dokladnego miejsca pochówku św.Piotra. W roku 1949, Maria Valtorta na prośbę Watykanu wskazała na rzymskie katakumby jako miejsce prawdziwego grobu św.Piotra.

Czas w powieści odgrywa bardzo ważną rolę - trwa gra z czasem- bo...

Agata | 2013-05-28
Przeczytana: 28 maja 2013

Po zapoznaniu się wstępnie z tematyką książki "Czas burzy" Antonio Socciego, byłam przekonana, że trzymam w rękach kolejną, niezbyt porywającą książkę naukową, skupioną wokół tematyki katolicyzmu. Moje zaskoczenie po przeczytaniu kilku pierwszych (sic!) stron było bezmierne i... pozytywne.

Ojciec Michele nie zawsze był Ojcem Michele. Był zakochany, odnalazł kobietę swego życia, z którą pragnął przeżyć je do końca. Śmiertelna choroba odebrała mu ukochaną. Michele zaintrygowany snami, które miała tuż przed śmiercią, postanowił wybrać się do San Giovanni Rotondo. Ta niezwykła podróż kończy się decyzją o wstąpieniu do zakonu.
Michele od tej pory wiedzie spokojne życie. Lecz jedna spowiedź zmienia wszystko. Pewien mężczyzna przyznaje się do ogromnej zbrodni. Pod koniec spowiedzi wyznaje, że zrobił jeszcze coś złego - ukradł ważne dokumenty. Ważne dla Watykanu i historii świata. Niedługo po tym wstrząsającym spotkaniu ojciec Michele dowiaduje się o śmierci mężczyzny... i rozpoczyna...

Robert | 2013-06-29
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Mogłoby powstać coś w stylu Aniołów i Demonów (nie twierdzę, że to dobrze). Fabuła jednak bardzo płytka a w pewnym momencie odniosłem wrażenie, że Autor nie za bardzo miał pomysł CO DALEJ i wypełnił resztę książki cytatami objawień i pseudointelektualnymi rozważaniami nad nimi włożonymi w usta bohaterów. Poza tym czuć w niej polityczne uprzedzenia do UE, więc co kto lubi.

Odzio | 2015-03-05
Przeczytana: 04 marca 2015

Nie jest to może typowy thriller sensacyjny, ale niewątpliwie książka trzyma w napięciu i trudno jest się z nią rozstać. Autor znany jest z książek o charakterze religijnym a tym razem mierzy się z political fiction czy jak kto woli sensacją.
Jak dla mnie jest to przyzwoity utwór bardzo silnie osadzony w realiach i bez dogłębnej wiedzy czasami trudno czytelnikowi oddzielić fikcję od faktów.
Znajdziemy w pracy wiele cytatów z pism Marii Valtorty, które stanowią kanwę dla całej książki. To kolejny argument dla mnie, że trzeba sięgnąć po jej natchnioną twórczość.
Idealna książka na dwa wieczory 

shapeofmyheart1 | 2013-06-30
Przeczytana: czerwiec 2013

Pierwsza myśl podczas lektury - bardzo chcę jeszcze raz pojechać do Rzymu, spokojnie obejrzeć katakumby, pooddychać tym szczególnym powietrzem, atmosferą na Placu Świętego Piotra, dotknąć tej historii raz jeszcze. Bardzo żywa, sugestywna narracja opisowa zastosowana przez autora w odniesieniu do miejsca akcji sprawiła, że wszystkie obrazy były bardzo plastyczne, łatwo było odnaleźć się, w miejscach, gdzie przebywali bohaterowie. Jeżeli już o nich mowa to niewątpliwie na szczególną uwagę zasługuje brat Michele - postać złożona, dawny agnostyk, który dzięki szczególnemu objawianiu Ojca Pio nawrócił się, stając sie duchownym, jakich współczesny świat potrzebuje-przedsiębiorczy, otwarty, pomocny, dostępny, a przy tym prawdziwy detektyw w sutannie ;) Do tego za jego sprawą warstwa "duchowa" lektury została przedstawiona w sposób wyjątkowo przystępny, pewne prawdy w odniesieniu do problemow współczesnego świata w ustach ojca Michela brzmią naturalnie, przystają do dynamicznej...

Marianna | 2016-08-24

Całkiem ciekawa powieść dla kogoś, kto interesuje się Watykanem i katolicyzmem. Udana próba zbeletryzowania naukowych ustaleń archeologicznych dotyczących relikwii św. Piotra i "sprzedania" czytelnikowi Marii Valtorty. W książce podobało mi się nawet to, że wątek kryminalny nie został rozwinięty, ale "zdechł" w meandrach fabuły. Poglądy Autora można podsumować następująco: Kościół powinien słuchać mistyków i bronić się przed naciskami świata (a zwłaszcza anty-Bożej Unii Europejskiej). Nie jest to z pewnością dzieło wybitne i można by się spierać, czy Autor jest w pełni ortodoksyjny, zwłaszcza w śmiałym promowaniu dzieła Valtorty, ale od czytania nie mogłam się oderwać. Jednak podkreślam - pozycja dla koneserów. Większość moich znajomych odrzuciłaby tę książkę po pierwszych 10 stronach.

wrublik7 | 2013-05-10
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013, Posiadam
Przeczytana: 10 maja 2013

początek świetny końcówka trochę męcząca, ale owocna w przemyślenia...

o. Michelle jest kapłanem, jakiego chciałabym spotkać na swojej drodze. jako kryminał książka jest średnia, bardziej podpięłabym pod rozwój duchowy i mistyczny

nie jedną kartkę musiałam przeczytać po kilka razy by złapać sens przepowiedni, ale bardziej składam to na barki mojego przemęczenia, ale raczej nie jest to książka do poduszki, bardziej jeśli już to na dzień wolny od pracy.