Eclipse Phase

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Eclipse Phase". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Catalyst Game Labs
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Eclipse Phase
hobby
angielski
WyrdHamster

Twój umysł to software. Zaprogramuj go. Twoje ciało to skorupa. Zmień ją. Śmierć to choroba. Wylecz ją. Zagłada nadciąga. Walcz z nią. W niezbyt odległej przyszłości ludzie opanowali cały Układ Słoneczny. Możliwość kopiowania osobowości i umieszczania ich w dowolnie zaprojektowanych ciałach uczyniła ich praktycznie nieśmiertelnymi... Ale nawet to nie uchroniło ich cywilizacji przed...

Twój umysł to software. Zaprogramuj go.

Twoje ciało to skorupa. Zmień ją.

Śmierć to choroba. Wylecz ją.

Zagłada nadciąga. Walcz z nią.

W niezbyt odległej przyszłości ludzie opanowali cały Układ Słoneczny. Możliwość kopiowania osobowości i umieszczania ich w dowolnie zaprojektowanych ciałach uczyniła ich praktycznie nieśmiertelnymi... Ale nawet to nie uchroniło ich cywilizacji przed upadkiem. Wysoce zaawansowane Sztuczne Inteligencje - "TITANy" - zaatakowały swoich twórców, doprowadzając do straszliwego pogromu... a potem odeszły. Dziś niedobitki ludzkości walczą o przetrwanie w pozaziemskich koloniach i habitatach. Choć dysponują wybitnymi osiągnięciami nauki i techniki, wciąż żyją w cieniu zagrożeń - powrotu TITANów, ingerencji tajemniczych obcych i... własnych działań, bo zawsze znajdzie się ktoś gotów zaryzykować życiem innych dla własnego zysku.

UWAGA!!! E-book jest dostępny za darmo na licencji Creative Commons w Internecie. ;]

Kot | 2013-09-23
Przeczytana: luty 2012

Eclipse Phase jest jednym z najpopularniejszych systemów S-F na rynku. Nie tylko dlatego, że jest pięknie wydane i napisane w bardzo dobrym stylu, ale także z powodu bardzo nowoczesnej formy. I nie chodzi tu tylko o poruszaną tematykę, ale także o to, że można go najzwyczajniej w świecie pobrać za darmo w pełnej, elektronicznej wersji ze strony wydawcy.
Inspirowany jest nie tylko klasyczną twardą S-F i cyberpunkiem, ale także najnowszymi nurtami, takimi jak trans czy posthumanizm, oraz odrobiną lovecraftowskiej "nadnaturalnej grozy" czającej się poza granicami Prawa Clarke'a.
Przeciętny czytelnik będzie zapewne przerażony ilością terminologii naukowej i ciśnie plik (lub książkę) w kąt. Pierwsze wrażenie jest na szczęście (tudzież niestety) mylne - mimo twardości S-F w górnych granicach skali Mohsa bardzo łatwo odczytuje się wszystko z kontekstu, a odrobina asysty ze strony współczesnych technologii (czytaj: Wikipedia) pozwala z łatwością przebrnąć przez lekturę podręcznika.
Jeśli...

Aleksandra Cieśla | 2012-10-12