Władca marionetek

Wydawnictwo: Egmont Polska
Puppet Master
thiller, sensacja, kryminał
Ag2S

Niezwykła powieść „Władca marionetek” wciąga jak pasjonujący kryminał, przenosząc czytelnika na ulice XIX wiecznej Pragi. Czy uda się rozwiązać zagadkę i przeszkodzić tajemniczemu władcy marionetek? Czy znajomość starych podań i legend doprowadzi do odkrycia prawdy i ocalenia miasta? Mroczna intryga, w której wir wpadają bohaterowie, a wraz z nimi czytelnik, przyprawia o dreszcze już od...

Mroczna intryga, w której wir wpadają bohaterowie, a wraz z nimi czytelnik, przyprawia o dreszcze już od pierwszej strony tej opowieści. Tajemnica goni tajemnicę, a misterna nić, łącząca mroczne legendy Czech z głównymi postaciami,prowadzi do rozwiązania, które dla wszystkich będzie niespodzianką i zaskoczeniem.

Akcja powieści rozpoczyna się na rynku Starego Miasta, pod złotym zegarem i stopniowo prowadzi przez wszystkie najważniejsze dzielnice czeskiej stolicy. Razem z bohaterami nasłuchujemy odgłosu końskich kopyt, biegnąc przez Most Karola, chronimy się przed pościgiem w chodnych i wilgotnych kamienicach, by znaleźć wytchnienie podziwiając zachód słońca na Hradczanach. A wszystkim wydarzeniom towarzyszą marionetki - istoty zawieszone pomiędzy życiem a śmiercią, których praskie występy słynne były w całej Europie. Ta książka to wyjątkowy przewodnik po Pradze, po historii i zwyczajach jej mieszkańców.

źródło opisu: •

Czyżyk | 2019-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2019

Akcja rozpoczyna się 12 stycznia 1898 roku i trwa zaledwie pięć dni. Bardzo krótko, a mimo to tak dużo się dzieje. Wraz z bohaterami przemierzamy praskie zaułki, odwiedzamy Hradczany i Złotą Uliczkę z kolorowymi, malowniczymi domkami.
Nie wszystkie jednak miejsca są takie ładne i przyjazne, nie wszyscy też bohaterowie budzą sympatię. Już od pierwszych stron strach wywołuje zakapturzona postać Władcy Marionetek potrafiącego manipulować ludźmi i pociągającego człowiecze sznurki.
Przepiękna historia pełna magii, nawiązująca do czeskich podań i legend, wykorzystująca czeską tradycję marionetkarstwa. Wydanie bardzo ładne, odręcznie ilustrowane na podstawie archiwalnych zdjęć, skryptów i plakatów. "Każda warstwa graficzna i delikatna kolorystyka nadają ilustracjom niezwykły urok i bogactwo, zachowując jednocześnie tajemniczość i dramaturgię powieści".

Julia | 2016-03-03
Przeczytana: 02 marca 2016

Violet | 2015-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2015

"Władca Marionetek" wpadł mi w ręce całkowicie przypadkowo podczas wizyty w bibliotece. Książka zwróciła moją uwagę dzięki temu jak została wydana. Wspaniałe ilustracje bardzo umiliły mi czytanie i bardzo mi się spodobały. Sama treść też była dość ciekawa. Ogólnie bardzo przyjemnie się to czytało.

Wspaniały obraz XIX-wiecznej Pragi - aż chce się poczuć ten magiczny klimat na żywo! Na dodatek książka jest przepięknie ilustrowana.

smile | 2015-03-13

Książka podobała mi się. Choć czytałam o wiele lepsze książki, ta miała w sobie jakąś magię. Zauroczyły mnie legendy Czech. Nigdy nie byłam w Republice Czeskiej, ale po tej książce, bardzo mnie tam ciągnie.
Uważam, że warto przeczytać tę pozycję:) Polecam:)

Ivyll | 2015-02-02
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Dziwna. nie mam pojęcia do kogo kierowana - jak na dorosłych za prosta, jak na dzieci - zbyt mroczna, zbyt brutalna w prosty dorosły sposób. bardzo ładnie wydana i wzbogacająca wiedzę o Pradze i czeskich legendach. taki plus.

| 2013-08-10

Przyjemna książka. Najbardziej podoba mi się motyw o marionetkach. Wszystko jest magiczne; Czechy, Milena jej ciocie, matka. Są też legendy Czech, które z chęcią przeczytałam. Dzięki temu możemy głębiej poznać same państwo i historię z nim związaną. Serdecznie polecam!

Topaz | 2013-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2013

Przykro mi to stwierdzić, ale masakra jakaś. Byłam nastawiona na wciągającą powieść z lekkim dreszczykiem, niekoniecznie dla dzieci, a tu takie coś... Książka jest pisana przesadnie prostym językiem, brakuje akcji i czasami wydaje mi się, że niektóre dialogi są wręcz wymuszone aby zapełnić strony.
Nie polecam.

Magdalena Ru | 2013-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

Zgrabnie napisana bajka tylko nie wiem dla kogo. Dla dorosłych? Raczej nie, gdyż jest zbyt banalna i nużąca. Dla dzieci? Chyba nie, bo trochę okrutna i bez specjalnego morału czy przesłania. Ciekawie wydana, to napewno. Fabuła banalna- dziewczynka czekające na zaginioną matkę, półsierota bez ojca który był znanym lalkarzem. Tajemniczy Władca Marionetek, który jest sprawnym hipnotyzerem i obłakanym rządzą władzy potworem. Dziwne upiorne bliźniaki. Całość ma drugie dno, czarny charakter chce w niecnych celach wykorzystać Milenkę i jej matkę. No cóż, ja się nie zachwyciłam, chyba wolę inny rodzaj literatury.

bruiseviolet | 2012-10-19

świetna książka. niby krótka, niepozorna ale wspaniale napisana.