Władca Marionetek

Puppet Master
978-83-237-3413-0
thiller, sensacja, kryminał
Ag2S

Niezwykła powieść „Władca marionetek” wciąga jak pasjonujący kryminał, przenosząc czytelnika na ulice XIX wiecznej Pragi. Czy uda się rozwiązać zagadkę i przeszkodzić tajemniczemu władcy marionetek? Czy znajomość starych podań i legend doprowadzi do odkrycia prawdy i ocalenia miasta? Mroczna intryga, w której wir wpadają bohaterowie, a wraz z nimi czytelnik, przyprawia o dreszcze już od...

Mroczna intryga, w której wir wpadają bohaterowie, a wraz z nimi czytelnik, przyprawia o dreszcze już od pierwszej strony tej opowieści. Tajemnica goni tajemnicę, a misterna nić, łącząca mroczne legendy Czech z głównymi postaciami,prowadzi do rozwiązania, które dla wszystkich będzie niespodzianką i zaskoczeniem.

Akcja powieści rozpoczyna się na rynku Starego Miasta, pod złotym zegarem i stopniowo prowadzi przez wszystkie najważniejsze dzielnice czeskiej stolicy. Razem z bohaterami nasłuchujemy odgłosu końskich kopyt, biegnąc przez Most Karola, chronimy się przed pościgiem w chodnych i wilgotnych kamienicach, by znaleźć wytchnienie podziwiając zachód słońca na Hradczanach. A wszystkim wydarzeniom towarzyszą marionetki - istoty zawieszone pomiędzy życiem a śmiercią, których praskie występy słynne były w całej Europie. Ta książka to wyjątkowy przewodnik po Pradze, po historii i zwyczajach jej mieszkańców.

Wspaniały obraz XIX-wiecznej Pragi - aż chce się poczuć ten magiczny klimat na żywo! Na dodatek książka jest przepięknie ilustrowana.

Kaamosaika | 2012-05-26
Na półkach: Przeczytane, Praga magiczna

Pamiętam, że podczas mojego pierwszego pobytu w Pradze, zafascynowała mnie wszechobecność straganów i sklepików, z których zerkały na przechodniów brodate twarze czarodziejów i alchemików, przerażające oblicza wszelkiej maści demonów, tu i ówdzie migały gwiaździste stroje uśmiechniętych tajemniczo astronomów i rozłożyste suknie pięknych księżniczek. Wszystkie podwieszone na sznurkach, w naturalnych pozach – wyglądające jak zaklęte żywe istoty.
Historia praskich marionetek sięga średniowiecza, jednak prawdziwy rozkwit czeskiej sztuki lalkarskiej przypada na wiek XVIII i XIX, kiedy to przedstawienia marionetkowe stały się cenione na równi z tymi, w których występowali żywi aktorzy. Dziś obok Mostu Karola, Orloja czy Katedry św. Wita, marionetki stały się jednym z najbardziej charakterystycznych symboli Złotego Miasta. Symbolem, który aż prosi się o jakąś niesamowitą fabułę.

Mamy więc styczeń 1898 roku. Milenę Prochazkovą po tragicznej śmierci ojca – uznanego lalkarza i tajemniczym...

Iga | 2011-01-17
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 17 stycznia 2011

Magiczna książka. Tak niesamowicie realistycznie ukazane właściwie wszystko - postacie, ich charaktery, a już w szczególności Praga. Bardzo polubiłam bliźnięta - pomocników Władcy Marionetek, byli naprawdę bardzo wyjątkowymi bohaterami. Sądzę, że ta książka na bardzo długi czas zapadnie mi w pamięci.

Violet | 2015-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2015

"Władca Marionetek" wpadł mi w ręce całkowicie przypadkowo podczas wizyty w bibliotece. Książka zwróciła moją uwagę dzięki temu jak została wydana. Wspaniałe ilustracje bardzo umiliły mi czytanie i bardzo mi się spodobały. Sama treść też była dość ciekawa. Ogólnie bardzo przyjemnie się to czytało.

Platine | 2012-10-16
Przeczytana: 15 października 2012

Niesamowicie klimatyczna opowieść o... właściwie o czym?
Kompletni nie wiedziałam, czego mam się po tej książce spodziewać, ale wewnętrzny głosik w mojej głowie powiedział mi, że nie pożałuję. Musiałam ją wziąć.
czytało się ją wyśmienicie. Może nie jestem jakimś koneserem, ale pojęcie też o książkach jakieś mam i ta była po prostu strzałem w dziesiątkę. Spodobała mi się postać opiekuńczej baby i motyw ucieczki-nieucieczki matki.
I ta wspaniała oprawa graficzna! Motyw gazety i książki, prawdziwe liście u dołu strony, ilustracje marionetek... Oprawa tej pozycji to prawdziwy majstersztyk.
Polecam książkę wszystkim osobom, które mają nastrój na klimat z nutką obłąkania w tle.

smile | 2015-03-13

Książka podobała mi się. Choć czytałam o wiele lepsze książki, ta miała w sobie jakąś magię. Zauroczyły mnie legendy Czech. Nigdy nie byłam w Republice Czeskiej, ale po tej książce, bardzo mnie tam ciągnie.
Uważam, że warto przeczytać tę pozycję:) Polecam:)

Dociekliwy_Kotek | 2012-10-07
Przeczytana: październik 2012

Pierwsze zetknięcie z "Władcą marionetek" było dość mylące, bo przepiękna szata graficzna, prawdziwa edytorska perełka, może oczarować zarówno starszych, jak i młodszych czytelników. Krótkie streszczenie zamieszczone na tylnej stronie okładki wskazywało raczej na mroczną, gotycką powieść skierowaną do czytelnika dorosłego, to samo zapowiadało również umieszczenie tej książeczki w katalogu bibliotecznym wśród literatury pięknej, a nie powieści dla młodzieży na przykład.
Mogłam się zatem spodziewać, że oto spełni się mój sen o gotyckiej powieści, której akcja rozgrywa się w magicznej Pradze, a każdy, kto był w tym niezwykłym mieście i dał się mu zaczarować, bez trudu zrozumie moje tęsknoty. Tajemniczy Władca Marionetek, intryga, magia, szczypta przygody i stara Praga - czy może być bardziej obiecujące połączenie?
Tymczasem, cóż, rozczarowanie. Z książeczek dla młodzieży, to znaczy o niezbyt rozbudowanej fabule i napisanych wręcz żenująco prostym językiem, wyrosłam wiele lat temu i...

Magdalena Ru | 2013-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

Zgrabnie napisana bajka tylko nie wiem dla kogo. Dla dorosłych? Raczej nie, gdyż jest zbyt banalna i nużąca. Dla dzieci? Chyba nie, bo trochę okrutna i bez specjalnego morału czy przesłania. Ciekawie wydana, to napewno. Fabuła banalna- dziewczynka czekające na zaginioną matkę, półsierota bez ojca który był znanym lalkarzem. Tajemniczy Władca Marionetek, który jest sprawnym hipnotyzerem i obłakanym rządzą władzy potworem. Dziwne upiorne bliźniaki. Całość ma drugie dno, czarny charakter chce w niecnych celach wykorzystać Milenkę i jej matkę. No cóż, ja się nie zachwyciłam, chyba wolę inny rodzaj literatury.

Topaz | 2013-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2013

Przykro mi to stwierdzić, ale masakra jakaś. Byłam nastawiona na wciągającą powieść z lekkim dreszczykiem, niekoniecznie dla dzieci, a tu takie coś... Książka jest pisana przesadnie prostym językiem, brakuje akcji i czasami wydaje mi się, że niektóre dialogi są wręcz wymuszone aby zapełnić strony.
Nie polecam.

| 2013-08-10

Przyjemna książka. Najbardziej podoba mi się motyw o marionetkach. Wszystko jest magiczne; Czechy, Milena jej ciocie, matka. Są też legendy Czech, które z chęcią przeczytałam. Dzięki temu możemy głębiej poznać same państwo i historię z nim związaną. Serdecznie polecam!