Księga czasu 1. Rzeźbiony kamień

Okładka książki Księga czasu 1. Rzeźbiony kamień Guillaume Prévost
Okładka książki Księga czasu 1. Rzeźbiony kamień
Guillaume Prévost Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Księga czasu (tom 1) fantasy, science fiction
Księga czasu (tom 1)
Nasza Księgarnia
2008-01-01
2008-01-01

Dobra książka dla młodzieży, zwłaszcza jeśli ktoś lubi podróże w czasie...

Dobra książka dla młodzieży, zwłaszcza jeśli ktoś lubi podróże w czasie...

Opowieść o niesamowitych podróżach w czasie, o przygodach zaklętych w przeszłości i sile rodzinnych więzi. Książka ta trafiła do mnie zupełnie przypadkiem, ale szczerze polecam ją wszystkim szukającym dobrej, ale krótkiej lektury o zaskakujących epizodach. Mimo że wydawałoby się, że historia Sama i jego ojca jest przeznaczona dla dzieci, z przyjemnością wciągnęłam się w akcję tej książki i wyczekuję polskiego tłumaczenia III części. :>

Po książkę sięgnęłam z założeniem , że będzie ona opowiadać o wikingach i próbie ratowania wioski. I to był błąd. Pod tym względem bardzo się na książcę zawiodłam. Głowny bohater prawie wogóle nie miał do czynienia z wikingami ,a cały ten wątek był bardzo krótki. Kolejny dowód na to ,że nie należy za bardzo kierować się opisem z tyłu książki.
Później jednak książka staje się coraz ciekawsza. Autor potrafii utrzymać czytlenika w niewiedzy i zaciekawić go losem głównych bohaterów.
Podsumowując , warto przeczytać tę książkę , jeżeli lubi się proste, miłe i przyjemne książki przygodowe. Niestety , po przeczytaniu pierwszego tomu nie da się uniknąć przeczytania kolejnych.

Później jednak książka staje...

Dzisiaj czas na recenzje książki, która bardzo mi się spodobała i zawsze dobrze o niej wspominam. Dostałem ją pod choinkę trzy lata temu, a dwa dni później leżała na półce, ponieważ skończyłem czytanie.
Mowa o książce Guillaume’a Prévost’a „Księga Czasu 1. Rzeźbiony kamień”, która jest pierwszą częścią z trylogii.

Akcja książki rozgrywa się w czasach współczesnych, gdzie ciężko nie spotkać się z elementami techniki, nowoczesnych urządzeń.
Głównym bohaterem powieści jest Samuel Faulkner, który w momencie rozpoczęcia książki kończy 14 lat. Jego urodziny nie są dla niego czymś przyjemnym, gdyż obchodzi je sam; matka zginęła kilka lat temu w wypadku samochodowym, a ojciec, Allan, zaginął kilka dni temu. Pomimo młodego wieku, Sam rozpoczyna swoje śledztwo w sprawie zaginięcia taty. Od razu trafia do biblioteki, którą prowadził jego ojciec. Chłopak znajduje tam dziwną księgę, owalny kamień, który ma wgłębienie oraz dziwną, jak na jego czasy monetę, posiadającą otwór.
Był strasznie zaciekawiony swoim znaleziskiem i szybko chciał się dowiedzieć, do czego służą te przedmioty. Nieświadom działania każdego z nich, przyłożył monetę do wgłębienia kamienia i… cofa się do tyłu w czasie o kilkaset lat.

Właściwie od tego momentu zaczyna się prawdziwa przygoda 14-letniego Samuela, który trafia przypadkiem, a może z jakiegoś powodu, do czasów wikingów. Tam odkrywa, że te przedmioty służą do przenoszenia się w czasie, ale nie tam, gdzie by się samemu chciało.
Bohater książki odwiedza jeszcze miedzy innymi: małe miasteczko francuskie, które przeżywa ciężkie chwile podczas Pierwszej Wojny Światowej lub trafia to starożytnego Egiptu, gdzie rozbija szajkę złodziei.
Warto także wspomnieć o kuzynce Samuela, Lili, która po powrocie chłopaka z Egiptu, pomaga mu zrozumieć dokładnie działanie książki i kamienia. To także dzięki niej, udawał mu się wracać w niektórych momentach. Oboje wiedzieli, że ojciec Sama, przeniósł się gdzieś w czasie i nie może wrócić. Dlatego chłopak rusza w kolejne podróże…

Guillaume Prévost to nauczyciel historii i to można poczuć, czytając kolejne strony tej książki. Wszystkie wydarzenia, jakie są opisane w „Księga Czasu. Rzeźbiony kamień”, są doskonale przemyślane i czytelnikowi, aż chce się ciągle czytać, poznawać kolejne przygody Samuela Faulkner’a. Autor stworzył taką atmosferę, która ciągle trzyma w napięciu i każe zadawać pytanie: gdzie teraz trafi bohater i czy odnajdzie ojca?

Tę książkę mogę polecić gorąco wszystkim czytelnikom, ponieważ jest to bardzo dobra powieść przygodowa, która ma wciągającą fabułę i znakomite opisy lokacji, w których znajduje się w danym czasie główny bohater, co pozwala nam jeszcze lepiej przeżywać wszystkie historie.
Bardzo przyjemny język, którym posłużył się autor, jest kolejną zachętą dla czytelnika i mogę powiedzieć z ogromną stanowczością, że „Księga Czasu. Rzeźbiony kamień” spodoba się każdemu.

Akcja książki rozgrywa się w czasach współczesnych,...

Zdecydowanie dla młodszych czytelników i nastolatków. 14 letni Samuel wyrusza w niesamowitą podróż aby uratować swojego ojca. Za sprawą rzeźbionego kamienia odwieda różne czasy i miejsca. Ciekawa i lekka, szybko się czyta.

Fajna książka. Polecam

Fajna książka. Polecam