Księga czasu 1. Rzeźbiony kamień

Cykl: Księga czasu (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Od wielu dni ojciec Sama nie daje znaku życia. Nie ma co owijać w bawełnę: po prostu zaginął. Chłopak szuka jakichkolwiek wskazówek, które wyjaśniłyby mu, co się wydarzyło, i odkrywa tajemne przejście, a potem dużą czerwoną księgę oraz dziwny rzeźbiony kamień. Kiedy Sam bada kamień, zostaje przerzucony o kilkaset lat wstecz.

źródło opisu: Opis autorski

Vendea | 2014-12-27

Opowieść o niesamowitych podróżach w czasie, o przygodach zaklętych w przeszłości i sile rodzinnych więzi. Książka ta trafiła do mnie zupełnie przypadkiem, ale szczerze polecam ją wszystkim szukającym dobrej, ale krótkiej lektury o zaskakujących epizodach. Mimo że wydawałoby się, że historia Sama i jego ojca jest przeznaczona dla dzieci, z przyjemnością wciągnęłam się w akcję tej książki i wyczekuję polskiego tłumaczenia III części. :>

PannaCathy | 2012-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2012

Po książkę sięgnęłam z założeniem , że będzie ona opowiadać o wikingach i próbie ratowania wioski. I to był błąd. Pod tym względem bardzo się na książcę zawiodłam. Głowny bohater prawie wogóle nie miał do czynienia z wikingami ,a cały ten wątek był bardzo krótki. Kolejny dowód na to ,że nie należy za bardzo kierować się opisem z tyłu książki.
Później jednak książka staje się coraz ciekawsza. Autor potrafii utrzymać czytlenika w niewiedzy i zaciekawić go losem głównych bohaterów.
Podsumowując , warto przeczytać tę książkę , jeżeli lubi się proste, miłe i przyjemne książki przygodowe. Niestety , po przeczytaniu pierwszego tomu nie da się uniknąć przeczytania kolejnych.

aleksandraczyta | 2015-07-13
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 13 lipca 2015

Zdecydowanie dla młodszych czytelników i nastolatków. 14 letni Samuel wyrusza w niesamowitą podróż aby uratować swojego ojca. Za sprawą rzeźbionego kamienia odwieda różne czasy i miejsca. Ciekawa i lekka, szybko się czyta.

Sarenkasarna | 2011-11-06

Dzisiaj czas na recenzje książki, która bardzo mi się spodobała i zawsze dobrze o niej wspominam. Dostałem ją pod choinkę trzy lata temu, a dwa dni później leżała na półce, ponieważ skończyłem czytanie.
Mowa o książce Guillaume’a Prévost’a „Księga Czasu 1. Rzeźbiony kamień”, która jest pierwszą częścią z trylogii.

Akcja książki rozgrywa się w czasach współczesnych, gdzie ciężko nie spotkać się z elementami techniki, nowoczesnych urządzeń.
Głównym bohaterem powieści jest Samuel Faulkner, który w momencie rozpoczęcia książki kończy 14 lat. Jego urodziny nie są dla niego czymś przyjemnym, gdyż obchodzi je sam; matka zginęła kilka lat temu w wypadku samochodowym, a ojciec, Allan, zaginął kilka dni temu. Pomimo młodego wieku, Sam rozpoczyna swoje śledztwo w sprawie zaginięcia taty. Od razu trafia do biblioteki, którą prowadził jego ojciec. Chłopak znajduje tam dziwną księgę, owalny kamień, który ma wgłębienie oraz dziwną, jak na jego czasy monetę, posiadającą otwór.
Był...

domi123456 | 2015-09-07

Książka jest naprawdę ciekawa. Treść odbiega od opisu z tyłu okładki, o wikingach jak i o wyspie jest ledwo wzmianka. Niemniej jednak muszę przyznać że książkę czytało mi się naprawdę dobrze. Jest napisana prostym językiem dzięki czemu szybko się ją czyta. Osobiście polecam.

Bartek | 2017-11-20
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane