Tajemnica domu Wrighta

Wydawnictwo: Egmont Polska
The Wright 3
978-83-237-8520-0
lucy

Petra i Calder, dwoje superdetektywów, wraz ze swoim kumplem Tommym wpadają na trop kolejnej zagadki dzieła sztuki - tym razem związanej ze wspaniałym Domem Robiego zbudowanym przez sławnego architekta Franka Lloyda Wrighta. Podczas gdy uczniowie szóstej klasy starają się uratować to arcydzieło architektury przed wyburzeniem, dochodzi do serii niesamowitych wydarzeń: z wnętrza budynku dobiegają tajemnicze głosy, za witrażowymi oknami przemykają cienie, nawet dach się porusza - jak zbudzone zwierzę! I oto nagle chwalebny zamiar renowacji dzieła sztuki architektonicznej zmienia się w przerażające poszukiwanie duchów, ukrytego skarbu oraz zaszyfrowanej wiadomości pozostawionej przez Wrighta. Czy w tej powikłanej sieci, gdzie przyjaźń i sztuka splątane są ze śmiercią i niebezpieczeństwem, dzieci zdołają wymierzyć.

Klakier | 2011-03-06
Przeczytana: 05 marca 2011

Nieoceniona!!! Wspaniała!!! Mam przeczucie, że będę do niej wracał bardzo często!

emilyjane | 2017-12-09
weronikaswiderska | 2017-06-20