Jeśli mnie kochasz...

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Marianny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Podsiedlik-Raniowski i S-ka
83-7083-283-0
Barbara

- Nie masz pojęcia, jak się uśmiałam - opowiadała następnego dnia Ola przyjaciółkom na dużej przerwie. - Babcia zupełnie serio chciała mnie swatać! - Żartujesz! - Właśnie, że nie żartuję! Tam mieszka jeden taki pan doktor, ale nie medycyny, nie wiem czego. Ma dużą willę z ogrodem, dwa samochody i syna jedynaka. Zupełnie jak w powieści! Ten syn właśnie kończy studia, ma dwadzieścia dwa lata! -...

- Żartujesz!
- Stary...
- Czyli jest prawie sześć lat starszy ode mnie, macie pojęcie?! I ojciec chce go ożenić, nie uwierzycie, z porządną panną, jak się babcia wyraziła...

źródło opisu: Podsiedlik, Raniowski i Spółka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

koniaralisa13 | 2015-11-07
Przeczytana: 06 listopada 2015

Bohaterowie tej powieści zmagają się z trudnościami codzienności, które mogą się przydarzyć każdemu z nas: zawiedziona, nastoletnia miłość Mirki i Danki, rozstanie się i ponowne zejście rodziców Oli i Maćka, przygarnięcie przez panie: Basię i Justynę, przyjaciółek Eli i Stasi, które mieszkały w Domu Dziecka, rozwód Marysi i Pawła Kowalskich, z powodu nieporozumienia i ponowne zaślubiny dziadka i babci Grzesia, na które przyszły tłumy ludzi: rodzina, zięć,sąsiedzi, przyjaciele, niektórzy przyjechali nawet z zagranicy.... Gorąco zachęcam do lektury ;)

Xymena | 2011-05-31
Przeczytana: 31 maja 2011

"Jeśli mnie kochasz..." to pozycja zupełnie wyjątkowa, jeżeli chodzi o polski rynek wydawniczy. Irena Landau stworzyła powieść dla młodzieży najwyższych lotów, stosując przy tym proste metody: realizm, możliwość zaistnienia podobnych sytuacji w życiu codziennym + stosowna dawka romansu i opowieści, o której na co dzień marzymy i spotykamy tylko w książce lub filmie. Wszystko tu jest z krwi i kości, problemy i sytuacje są bardzo rzeczywiste, dlatego chętnie utożsamiamy się z bohaterami powieści.

Książka dość odważna, przełamuje wiele ludzkich tabu, takich jak seks nastolatków, zdrada małżeńska czy też mit szybkiego ożenku wśród młodych ludzi.

Bardzo interesującym zabiegiem literackim są listy starszego pana pisane do byłej żony w formie pamiętnika - kobieta jest adresatem, ale nie odbiorcą, co czyni całą sytuację dość dramatyczną oraz szalenie romantyczną. Pośród wszystkich perypetii młodych ludzi czytelnik łapie się na tym, że najbardziej kibicuje właśnie starszemu panu, a jego...

Imhere | 2016-07-15
Przeczytana: 20 września 2003