Wygrać życie

Tłumaczenie: Natalia Wiśniewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dorosłym Wstęp Wzbroniony". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ex Libris
Get a life
83-88455-86-9
Paulina

Kiedy okazuje się, że jeden z uczniów liceum Clearwater Crossing jest chory na białaczkę, szkoła stara się zebrać dla niego pieniądze. W tym celu zostaje zorganizowany festyn. Do pracy przy stoisku z hamburgerami zgłasza się osiem osób, które nie mogły bardziej się od siebie różnić. Dziwaczna grupa składa się z popularnej w całej szkole Melanie, która ma wszystko, Nicole, która żałuje, że...

Do pracy przy stoisku z hamburgerami zgłasza się osiem osób, które nie mogły bardziej się od siebie różnić. Dziwaczna grupa składa się z popularnej w całej szkole Melanie, która ma wszystko, Nicole, która żałuje, że tego wszystkiego nie ma. Przyjaciele, Peter oraz Jenna, kierują się chęcią niesienia pomocy, a najlepszy zawodnik drużyny futbolowej, Jesse, zgłasza się tylko po to, żeby wywrzeć wrażenie na Melanie. Skryty Miguel trzyma się z boku ku niezadowoleniu pewnej siebie Leah. A niezdarny Ben? Chce zyskać sobie przyjaciół.

Festyn trwa tylko jeden dzień i ku niezadowoleniu ośmiorga nastolatków trzeba wracać do codziennego życia. Niespodziewanie dochodzi do tragedii, która godzi w serce każdego z nich.

Czy przyjaciele potrafią połączyć swoje siły raz jeszcze? A może nadszedł czas pożegnania?

Wronka373 | 2016-02-22
Przeczytana: 21 lutego 2016

"Wygrać życie" to bardzo ciekawa książka. Czyta się ją szybko, ponieważ ma zaledwie 210 stron. Na początku historii można się trochę pogubić, bo autorka szybko przechodzi z jednej postaci do drugiej, ale kiedy już pozna się bohaterów okazują się naprawdę sympatycznymi osobami.

Jednak nie wszyscy z grupy "Ósemka Pierwsza" przypadli mi do gustu. Nicole jest trochę dziwna... nie zawsze rozumiałam jej postępowanie i w ogóle jest trudną osobą. Za to po prostu uwielbiam Melanie i Leah! Są moimi ulubionymi postaciami z tej książki.

Bardzo wciągnęłam się w losy bohaterów, a zakończenie powieści jest otwarte, więc od razu sięgam po następny tom!
POLECAM!

lacerta | 2012-08-27

To nie jest zwykła seria dla nastolatek. Porusza bardzo ważne sprawy. Podoba mi się tu fakt, że Ósemka Pierwsze jest złożona z tak różnych osób, a jednak potrafią połączyć siły, żeby wesprzeć innych. W tej serii nie znajdzie się wyidealizowanych postaci, każda ma coś "na sumieniu" i to jest w tym najlepsze, bo w życiu nie ma idealnych ludzi, tak jak w tej książce, a mimo wszystko będąc nieidealnym można zrobić tak dużo dobrego. Polecam każdemu, bo, mimo wszystko, można się wiele nauczyć z tej książki.

marcia | 2012-09-24
Przeczytana: 24 września 2012

Jest to tak słaba książka, że aż nie chce mi się pisać opinii! -,-
"Wygrać życie" teoretycznie porusza trudną tematykę mianowicie śmieć, śmiertelną chorobę, samotność oraz znajdowanie przyjaźni tam gdzie by się tego nie spodziewano lecz wykonanie jest beznadziejne i moim zdaniem nie powinno być takich książek gdyż to zmarnowanie czasu!!!
Spodziewałam się czegoś lepszego, nie polecam!

zaczarowana_123 | 2011-07-15
Przeczytana: czerwiec 2011

Wydawać by się mogło, ze to zwykła historyjka dla nastolatek ... Jednak to całkiem co innego. Ukryte są tu rady. Jak bardzo ważne jest nasze życie. Ósemka pierwsza to wspaniali ludzie, którzy wiedzą co robią. Daje dużo do myślenia.

koniaralisa13 | 2015-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2015

Przepiękna opowieść polecam nastolatkom całą serię!!!!!!! ;)Bardzo poruszająca seria!!!!!!! <3 to pierwszy tom ;)

Honiaa | 2013-01-06
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Czasami nie dostrzegamy jacy naprawdę jesteśmy.. Ta książka opowiada o ósemce przyjaciół którzy mają własne problemy ( może nie zawsze tak ważne jak im się zdaje .. ) mimo to pomagają Kurtowi chłopakowi, który potrzebuje wsparcia. Zaskoczyło mnie jak się skończyła ta pomoc. Ogólnie jak skończyła się książka powiem szczerze, że myślałam że zakończy się inaczej ..

AgatonGagaton | 2014-07-14

Nie jest moją ulubioną książką, ale płakałam tylko przy niej.

Paulina | 2012-05-20
Przeczytana: 20 maja 2012