Wygrać życie

Okładka książki Wygrać życie Laura Peyton Roberts
Okładka książki Wygrać życie
Laura Peyton Roberts Wydawnictwo: Ex Libris Cykl: Dorosłym Wstęp Wzbroniony (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dorosłym Wstęp Wzbroniony (tom 1)
Get a life
Ex Libris
2002-01-01
2002-01-01
Natalia Wiśniewska
powieść amerykańska nastolatki liceum

"Wygrać życie" to bardzo ciekawa książka. Czyta się ją szybko, ponieważ ma zaledwie 210 stron. Na początku historii można się trochę pogubić, bo autorka szybko przechodzi z jednej postaci do drugiej, ale kiedy już pozna się bohaterów okazują się naprawdę sympatycznymi osobami.

Jednak nie wszyscy z grupy "Ósemka Pierwsza" przypadli mi do gustu. Nicole jest trochę dziwna... nie zawsze rozumiałam jej postępowanie i w ogóle jest trudną osobą. Za to po prostu uwielbiam Melanie i Leah! Są moimi ulubionymi postaciami z tej książki.

Bardzo wciągnęłam się w losy bohaterów, a zakończenie powieści jest otwarte, więc od razu sięgam po następny tom!
POLECAM!

Czasami nie dostrzegamy jacy naprawdę jesteśmy.. Ta książka opowiada o ósemce przyjaciół którzy mają własne problemy ( może nie zawsze tak ważne jak im się zdaje .. ) mimo to pomagają Kurtowi chłopakowi, który potrzebuje wsparcia. Zaskoczyło mnie jak się skończyła ta pomoc. Ogólnie jak skończyła się książka powiem szczerze, że myślałam że zakończy się inaczej ..

Jest to tak słaba książka, że aż nie chce mi się pisać opinii! -,-
"Wygrać życie" teoretycznie porusza trudną tematykę mianowicie śmieć, śmiertelną chorobę, samotność oraz znajdowanie przyjaźni tam gdzie by się tego nie spodziewano lecz wykonanie jest beznadziejne i moim zdaniem nie powinno być takich książek gdyż to zmarnowanie czasu!!!
Spodziewałam się czegoś lepszego, nie polecam!

Jest to tak słaba książka, że aż nie chce mi się pisać opinii! -,-
Spodziewałam się czegoś lepszego,...

To nie jest zwykła seria dla nastolatek. Porusza bardzo ważne sprawy. Podoba mi się tu fakt, że Ósemka Pierwsze jest złożona z tak różnych osób, a jednak potrafią połączyć siły, żeby wesprzeć innych. W tej serii nie znajdzie się wyidealizowanych postaci, każda ma coś "na sumieniu" i to jest w tym najlepsze, bo w życiu nie ma idealnych ludzi, tak jak w tej książce, a mimo wszystko będąc nieidealnym można zrobić tak dużo dobrego. Polecam każdemu, bo, mimo wszystko, można się wiele nauczyć z tej książki.

Płakałam ;]

Płakałam ;]

Wydawać by się mogło, ze to zwykła historyjka dla nastolatek ... Jednak to całkiem co innego. Ukryte są tu rady. Jak bardzo ważne jest nasze życie. Ósemka pierwsza to wspaniali ludzie, którzy wiedzą co robią. Daje dużo do myślenia.

Nie jest moją ulubioną książką, ale płakałam tylko przy niej.

Nie jest moją ulubioną książką, ale płakałam tylko przy niej.

Przepiękna opowieść polecam nastolatkom całą serię!!!!!!! ;)Bardzo poruszająca seria!!!!!!! <3 to pierwszy tom ;)

• Biblioteka
  • Czytane wielokrotnie
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa - reszta
  • Podstawówka i gimnazjum

Dodaj cytat z książki Wygrać życie