Klub idiotek

The Idiot Girls' Action-Adventure Club
83-08-03573-6
literatura kobieca
Klaudia

Książka bestsellerowej pisarki amerykańskiej Laurie Notaro pokazuje, czym tak naprawdę jest zwyczajne życie. Z codziennych przeżyć wybiera autorka te najciekawsze i najdziwniejsze, a wyniki swoich obserwacji zamyka w formie krótkich opowiadań. Główna bohaterka książki – Laurie (czyżby autoportret pisarki?) – to zwyczajna kobieta. Zdarza się jej zapomnieć założyć bieliznę, czy buty do pary,...

Główna bohaterka książki – Laurie (czyżby autoportret pisarki?) – to zwyczajna kobieta. Zdarza się jej zapomnieć założyć bieliznę, czy buty do pary, wyjść z domu z oczkiem w rajstopach, czekać dwie godziny w barze na spóźniającego się przyjaciela albo jechać na bal absolwentów w towarzystwie znajomego, udającego narzeczonego.

Czytelniczki zainteresuje z pewnością obraz kobiecości prawdziwej, odbrązowionej, pozbawionej makijażu. Jest to portret dziewczyny zmagającej się ze swoimi kompleksami i złymi nawykami, ostro sprzeciwiającej się lansowanemu w mediach ideałowi piękna i stereotypom zachowań.

Książka świetnie napisana, przepojona komizmem sytuacyjnym.

Nitroprusydek | 2013-07-22
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane, 2013
Przeczytana: 22 lipca 2013

Dawno nie miałam w rękach takiego gniotu. Opis mówiący, że rzekomo w tej książce przedstawiony jest odbrązowiony, prawdziwy obraz kobiecości poczytuję sobie jako obrazę dla kobiet. No chyba, że takie są przeciętne Amerykanki, co tylko utwierdza mnie w postanowieniu by nigdy tam nie zamieszkać.
Książka jest głupia, czasem tylko przebije się jakaś kształtna metafora, ale nie poleciłabym tego nawet wrogowi.

majkaaaa | 2014-06-06

Fakt, że nie jest to najmądrzejsza książka, która zdarzyło mi się przeczytać. Potrzebuję jednak takich przeskoków gatunkowych. Każdy potrzebuje czasem czegoś na odmóżdżenie, czegoś co czyta się bez większego wysiłku. Czytałam, śmiałam się czasem na głos. Mimo że pewnie nie zapamiętam jej na długo, to nie żałuję.

marta_s_z | 2014-01-29
Na półkach: Przeczytane, Kindle, 2014
Przeczytana: 29 stycznia 2014

nic nie zyskałam po przeczytaniu, nic bym nie straciła nie czytając ...

Ocena "bardzo dobra" tu oznacza "bardzo zabawna :) Lubię i polecam. Idealna do autobusu i tramwaju na krótkie odległości. Bardzo sympatyczna, pisana w formie krótkich felietonów które momentami śmieszą tak, że istnieje groźba parsknięcia i oplucia współ-pasażerów :)
Relaksuje lepiej niż niejedno pseudo babskie czytadło

ElaOP | 2014-02-16

czytałam ją już wcześniej jak miałam chandrę i sięgnęłam po nią znowu. Za pierwszym razem podobała mi się bardziej lecz za kolejnym razem nie zawiodła mnie. Czyta się szalenie szybko co jest ogromnym plusem i jest bardzo zabawna. Oczywiście polecam

sigma122 | 2016-08-29
Przeczytana: marzec 2011

Wysoka ocena tylko i wyłącznie dlatego, że niektóre rzeczy mnie rozbawiły. Tytuł dobrze pasuje do treści - bohaterka to rzeczywiście idiotka. Czyta się szybko i lekko, idealna, gdy człowiek potrzebuje czegoś odmóżdżającego.

Chuckolada | 2013-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2013

Się uśmiałam! Skończyłam ją czytać dziś gdy wracałam z pracy. Ludzie na mnie patrzyli jakby widzieli wampira wrzeszczącego na słońcu ;D Naprawdę polecam, nie tylko na chandrę czy poprawę nastroju, ale tak w ogóle.

Kasia | 2012-08-30

Krótkie historyjki bez początki i końca, w ogóle ze sobą nie połączone.
Czyta się przyjemnie,lekko. Miła lektura po ciężkim dniu.

Magdalena | 2012-08-27
Przeczytana: 03 sierpnia 2012

Beznadziejna książka. Przeczytałam tylko kilka kartek, ale strasznie się "zmęczyłam" głupotą głównej bohaterki.

zemstabanana | 2012-05-20

Naprawdę zabawna - dla niektórych.