A teraz możesz już iść

Wydawnictwo: Rebis
And now you can go
życie, trauma, napad
whitepunk

Wyrazista, emocjonalnie poruszająca i szlachetnie zwięzła opowieść o następstwach - jednych przewidywalnych, innych całkiem nieoczekiwanych - spotkania dotychczas asertywnej młodej kobiety z lufa pistoletu. 21-letnia Ellis idzie przez nowojorski park i nagle ktoś mierzy do niej z pistoletu: grozi śmiercią. Wychodzi ze zdarzenia bez szwanku, a mimo to psychologicznie jej świat chwieje się w posadach. Przez następne tygodnie Ellis nie daje spokoju całemu swojemu otoczeniu: policji, wielbicielom, którzy próbują ją ratować, uniwersyteckiej terapeutce, która daje jej do zrozumienia, że nosi zbyt kuse sweterki. A jednak życie toczy się dalej: Ellis angażuje całe swe serce i inteligencję w zrozumienie tego, co się stało, i na nowo, a może w ogóle po raz pierwszy, sięga w głąb siebie i dostrzega też otaczających ja ludzi i świat w całkiem nowym świetle.

Natalia | 2013-03-28
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 28 marca 2013

Rzadko zdarza się, by książka tak mnie zawiodła, że nie byłabym w stanie znaleźć żadnej jej zalety, nawet na siłę, żeby tylko nie wystawić najgorszej możliwej oceny. Do tej pory, o ile dobrze pamiętam, tylko dwóm powieściom bez zastanowienia dałam jedynki - zarówno w skali szkolnej, jak i dziesięciostopniowej. Ten niechlubny zaszczyt przypadł „Cyfrowej Twierdzy” Dana Browna oraz „Hotelowi Paradise” Marthy Grimes. Teraz zasłużoną jedynkę dostaje ode mnie także „A teraz możesz już iść” Vendeli Vida. Po męczarniach z powieściami tych autorów z pewnością nie sięgnę już po nic, co wyszło spod ich piór, choćby nawet jakiś psychopata czy inny szaleniec zmuszał mnie do tego, przykładając do czoła lufę pistoletu i grożąc śmiercią. Ale właśnie o tym jest ta książka.

"Była druga piętnaście po południu, drugiego grudnia, kiedy w parku Riverside podszedł do mnie mężczyzna z pistoletem." A to miał być tylko niespieszny spacer do internatu! Początkowo sparaliżowana ze strachu Ellis musiała...

Nathalie22112 | 2014-10-18

Lubię książki z tej serii, ponieważ zazwyczaj wydawnictwo wybiera autorki, które ciekawie kreślą psychologiczne portrety, jednak tym razem.. Ta książka to gniot. Żenujące. Nie da się czytać.

acherontia-styx | 2011-06-18
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 18 czerwca 2011

Dawno się tak nie wynudziłam przy żadnej książce.

Aga | 2011-05-28
Przeczytana: maj 2011

Moim osobistym zdaniem książka w ktorej brak emocji. Czasem dla mnie ledwo zrozumiała. Nie umiem odnaleźć się w tylu tej książki. Dla mnie nie zasługuje nawet na jedną gwiazkę

whitepunk | 2010-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2010

Książka, w której wyraźnie brakuje opisów jakichkolwiek uczuć staje się szybko nudna i monotonna. N.U.D.A.!

Iwona | 2011-02-14
Na półkach: Przeczytane, Na wymianę, Mam

Płytka. To idealne słowo opisujące tę książkę. Opisy bez emocji, bohaterka ma mało interesującą osobowość. Dotrwałam tylko do połowy i tylko dlatego, że nie mogłam sięgnąć w tym czasie nawet po gazetę.

poziomka90 | 2016-04-10

Jedna z najgorszych książek jakie czytałam. brak opisów emocji. tylko jak dla mnie puste słowa. żałuję lektury na owej książki

Kasia9404 | 2015-01-30
Przeczytana: 02 września 2014

Nudna. Nawet nie jestem w stanie jej dokończyć. Nie polecam!

viltis | 2014-01-15
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Nie zrobiła na mnie szczególnego wrażenie. Fabuła całkiem ciekawa, bo kiedy zdarza się, żeby pokonać potencjalnego zabójce cytowaniem poezji? Akurat ten motyw zapadnie mi w pamięć. Bynajmniej nie zmienia to faktu, że czytało mi się ciężko, słowa mało składały mi się w całość. Dotrwałam do końca, jednak nie sądzę, żeby całość historii zapadła mi w pamięć na dłużej.

Ania | 2013-08-03
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Książka bardzo nudna, bez żadnej akcji. Dawno nie czytałam tak przygnębiającej książki. Zdecydowanie nie polecam.