Miasteczko na prerii

Tłumaczenie: Anna Duszyńska
Cykl: Domek na Prerii (tom 7)
Wydawnictwo: Kris
Little Town on the Prairie
Cathhhy

stanowi siódmy tom (w wersji Agencji Kris - szósty) jej cyklu książek Domek z dużą dozą elementów autobiograficznych, edytowanego przez córkę Rose Wilder Lane. Akcja powieści rozgrywa się od lata 1881 do 24 grudnia 1882. Po długiej i ciężkiej zimie, Ingallsowie powrócili na farmę za miastem. Laura przyjmuje dorywczą pracę szwaczki, by wspomóc rodziców, którzy marzą o wysłaniu niewidomej Mary...

Akcja powieści rozgrywa się od lata 1881 do 24 grudnia 1882. Po długiej i ciężkiej zimie, Ingallsowie powrócili na farmę za miastem. Laura przyjmuje dorywczą pracę szwaczki, by wspomóc rodziców, którzy marzą o wysłaniu niewidomej Mary do specjalnej szkoły. Udaje się to i jesienią dziewczynka opuszcza dom. Tymczasem reszta rodziny przenosi się na kolejną zimę do miasta. Laura i Carrie wracają do szkoły. Trafiają tam też niespodziewanie Nellie Oleson i jej brat Willie. Laura przykuwa uwagę Almanza Wildera.

źródło opisu: http://www.naukowy.pl/encyklopedia/Miasteczko_na_prerii

Betoniarka | 2015-04-03
Przeczytana: kwiecień 2015

W kolejnym tomie "Domku na prerii" robi się już trochę poważniej. Autorka zaczyna dorastać i zaczynają się dziać różne nastoletnie fochy i problemy. Tom ciekawy, kończy się w taki sposób, że zaraz biorę się za następny i trochę mi żal, że to będzie już ostatni.

Anna | 2013-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2013

Szybka lektura, bardzo wciągająca! Świetna dla nastolatek, ale mi, choć nastolatką nie jestem już od wielu lat, też się spodobała. Przeczytałam cała niemal od razu. Wątki autobiograficzne przeplatają się z fikcją literacką, do tego stopnia, że trudno odróżnić jedno od drugiego. Laura powoli dorasta - podejmuje pierwszą pracę, żeby pomóc rodzicom i starszej siostrze, kończy szkołę, i powoli zaczynają się interesować nią chłopcy, a w ostatnim rozdziale - otrzymuje upragniony dyplom nauczycielki i ma podjąć pracę w tym zawodzie. Szkoda, że książka kończy się w tym momencie, ale jednocześnie zachęca to do lektury następnej książki z serii.

Agata | 2016-06-26
ardnaskela | 2015-12-20