Piórko Finista Jasnego Cud-Sokoła

Wydawnictwo: Raduga
ПЕРЫШКО ФИНИСТА
5-05-003087-0
Monesca

W książce znajdują się cztery ludowe baśnie rosyjskie: Piórko Finista Jasnego Cud-Sokoła, Maria Mariewna, Wasylisa Pięknolica, Królewna w żabę przemieniona. Każda z nich jest pięknie ilustrowana.

azoska | 2016-01-31

Pierwsza przeczytana w całości przeze mnie książka. Cudowne wspomnienie z mojego dzieciństwa. Co do ilustracji - wiem, że ile ludzi, tyle opinii, ale w głowie mi się nie mieści, jak można powiedzieć tak, jak ktoś napisał poniżej, że te ilustracje są brzydkie!! Przecież to istny majstersztyk. Są mroczne, ale dlatego, że mają takie być. Jako dziecko potrafiłam wpatrywać się w nie godzinami. Książkę tę mam do dzisiaj, a ilustracje wrzucam sobie czasem na tapetę w komputerze :)

bezsenna | 2013-06-15

Kościej Nieśmiertelny śnił mi się po nocach,mimo to wciąż i wciąż wracałam do tych bajek.Dziś z miła chęcią przeczytała bym je ponownie

Lilith59 | 2012-10-04

Baśnie ciekawe, jednak nie zgadzam się co do ilustracji- brzydkie i straszne.

monter266 | 2012-04-17
Przeczytana: 1996 rok

Piękne, aczkolwiek dość psychodeliczne baśnie rosyjskie. Polecam!

wazka1604 | 2016-04-25

Cudowna książka. Teraz moja córka ją czyta.

Chris_Carrion | 2012-12-03
Na półkach: Przeczytane, Nie-komiks