Krótkie życie Juffie Kane

Seria: Powieść
Wydawnictwo: Książnica
Juffie Kane
whitepunk

Powieść obyczajowa z zaskakującą puentą, osadzona w doskonale odmalowanych realiach Broadwayu lat czterdziestych i pięćdziesiątych. Tytułowa bohaterka przyszła na świat w roku 1927 w Bostonie podczas manifestacji ulicznej, mając lat 30 zginęła w Szwajcarii przysypana lawiną. Całemu jej krótkiemu życiu towarzyszyła tajemnica: była z nią na Broadwayu, gdzie młodziutka Juffie urzekała widzów urodą i talentem aktorskim, i później, gdy sława przekroczyła Atlantyk, nie opuściła jej, kiedy wychodziła za mąż za Paula Dumonta. Kres zagadce położyła lawina. Tyle że ciała Juffie nie odnaleziono..

whitepunk | 2010-08-03

Książka początkowo zapowiadała się naprawdę całkiem fajnie, jednak już w połowie zachowanie głównej bohaterki mogło nieco zdenerwować czytelnika.

Alina | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015