Miedziana lampa: Baśnie i opowieści o śląskim Skarbniku

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
bajki, legendy, Skarbnik, Śląsk

Lęk przed czyhającymi na górników pod ziemią niebezpieczeństwami od wieków pobudzał wyobraźnię. Tak właśnie powstały opowieści o duchach, niezwykłych złotorogich jeleniach i Skarbniku władcy i strażniku podziemnego świata. Miedziana lampa , którą napisała Kornelia Dobkiewiczowa to zbiór baśni i legend o Śląskim Skarbniku uważanym za opiekuna górników. Na końcu książki znajdują się objaśnienia wyrazów trudniejszych i gwarowych.

książek: 2009
gorofil | 2016-05-17