Poznań oczami Prusaka wzorowego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Miejskie Posnania
historyczna

Praca ukazała się w 1911 roku w księdze pamiątkowej poznańskiego magistratu, Ta imponująca publikacja stanowiła podsumowanie wielorakiej działalności ówczesnych władz Poznania u schyłku XIX i na początku XX stulecia, obejmującej politykę finansową, budowlaną, infrastrukturę, szkolnictwo, opiekę socjalną i zdrowotną, a także naukę i sztukę. Wstępem do tych zagadnień był artykuł Adolfa Warschauera o powstaniu i historycznym rozwoju Poznania, a swego rodzaju podsumowaniem przetłumaczony dla dzisiejszego czytelnika obszerny tekst radcy miejskiego Arthura Kronthala.

Gonzo84 | 2014-11-11
MaeW | 2016-04-22