Dziedziczka

Tłumaczenie: Magdalena Bułas
Cykl: Saga rodu Montgomerych (tom 2)
Wydawnictwo: Da Capo
Highland Velvet
Dziedziczka
dona

Bronwyn MacArran, dumna i piękna Szkotka, dla dobra swojego klanu musi poślubić wroga - Anglika, w dodatku, jak sama go określa, "żądnego majątku, chełpliwego prostaka". Dopiero po jakimś czasie otwierają jej się oczy na prawdziwą naturę męża. Pytanie, czy nie za późno? Jeżeli jesteś kobietą o silnym charakterze, zdecydowaną, ale o "miękkim" sercu, to ta książka jest właśnie dla Ciebie. W...

Jeżeli jesteś kobietą o silnym charakterze, zdecydowaną, ale o "miękkim" sercu, to ta książka jest właśnie dla Ciebie. W ciekawy i zabawny sposób można się dowiedzieć, jak łatwo jest kogoś osadzić w ramach "rasizmu".

zabielka | 2016-01-21
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 19 stycznia 2016

No i moja opinia. Znowu została usunięta przy dodawaniu....
A że się rozpisałam i poszło w eter, (Strasznie mnie to drażni) Teraz napiszę krótko i zwięźle,,,
Książkę polecam Bardzo serdecznie, Dzieje się pełno, jest ciekawie, jest miło.
Główni bohaterowie, troszkę szaleni, bardzo przyjemni. Nie am się za bardzo do czego przyczepić.
Jednak najbardziej pokochałam Bohatera drugoplanowego o zaszczytnym imieniu Rab. :)
Polecam jeszcze raz serdecznie i pozdrawiam :)

Izabela Pycio | 2016-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2016

"Człowiek nie może nikogo nauczyć, by go szanował. Musi na szacunek zapracować."

Sympatyczny romans, przyjemnie się go czyta. Mnóstwo uczuciowych zawirowań, miłość, namiętność, przyjaźń, duma, upór, nienawiść, zdrada. Książka wypełniona ciekawymi zwrotami akcji, niebezpiecznymi wydarzeniami, rozbudowanymi wątkami ludzkich losów. Przygoda goni przygodę. Wszystko podane w lekkiej i ciepłej narracji, z dobrym humorem. Idealnie na złapanie chwili relaksu, wyciszenie i pozytywne nastawienie. Miły przerywnik po ciężkim i pracowitym dniu. W drugim tomie sagi rodu Montgomerych fabuła koncentruje się wokół Stephena i jego szkockiej żony Bronwyn MacArran. Młodzi poznają się dopiero tuż przed ślubem. Od razu okazuje się, że oboje mają bardzo silne i żywiołowe charaktery. Każde z nich próbuje wieść wiodącą rolę w ich związku. Do tego dochodzą wzajemne uprzedzenia i różne narodowe mentalności. Wątek miłosny rozwija się bardzo burzliwie, towarzyszą mu liczne zabawne perypetie. Pomimo naiwności...

Joanna | 2016-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2016

II część sagi Montgomerych. jak ja uwielbiam czytać sagi. w każdej coś o innym członku rodziny i wzmianka o wcześniej poznanych. ta saga wyjątkowo się mi podoba. może temu, że to romans historyczny, a może ta autorka tak świetnie pisze...
tym razem drugi z braci Montgomerych ma poślubić znów nieposkromioną kobietę. piękną i mądrą kobietę. ale będą znów przeboje....

Katarzyna | 2015-10-25

www.nalogowy-ksiazkoholik.blogspot.com

Lubicie czytać romanse? Są łatwe proste i przyjemne. Można się przy nich wyciszyć i wyluzować, dobrze wiedząc, że happy end jest pewny. Dlatego dzisiaj mam dla was recenzję romansu z dużą dawką miłości oraz historyczną nutą na dokładkę.

Tytuł: Dziedziczka
Autor: Jude Deveraux
Wydawnictwo: Bis

Anglia. Rok 1501. Król Henryk zasiada na tronie Anglii i podporządkowuje sobie Wyspy. Nie wszyscy są jednak z tego zadowoleni. Popędliwi i uparci Szkoci ani myślą słuchać rozkazów Anglika, a na granicy obu państw wciąż wybuchają bunty. W jednym z nich ginie rodzina Bronwyn MacArran, a ona zostaje głową klanu. Król zmusza ją do poślubienia angielskiego szlachcica, który ma stanąć u jej boku, poprowadzić Szkotów i tym samym pokonać ich opór. Narzeczony nie dociera jednak na ślub...

Stephen Montgomery całkowicie zapomniał o ślubie i po narzeczoną przybył trzy dni później. Zamiast potulnej dziewczyny zastał rozsierdzoną Szkotkę, która prędzej pozbawi go...

goja777 | 2014-03-05

I część ,,Obietnica,, do mnie nie przemówiła niestety ... ale II i III są wręcz fascynujące !! :) Każdy tom opisuje losy jednego z 4 braci, historia Stephana i Raine'a są najciekawsze ( chociaż IV jeszcze nie czytałam) i mają w sobie to COŚ co uwielbiam w romansach :) Czyta się je z zapartym tchem a jak się już skończy , chciałoby się zacząć wszystko od początku ;) POLECAM !!

aleksawesola | 2014-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2014

Ksiazka ciekawa, momentami wciagajaca (zwlaszcza poczatek i koniec, ktory nazanczony byl dramatycznymi wydarzeniami). Jedyna rzecza, ktora momentami byla nader irytujaca, to wyolbrzymiona zazdrosc Stephena. Coz, Bronwyn nie byla wiele lapsza, ciagle zaslepiona niechecia do Anglikow.
Ksiazka ta, jak i pozostale dziela tej autorki, ktore milam okazje przeczytac, pozostawia mieszane uczucia, ale to te pozytywne biora gore. Z cala pewnoscie, nie zaluje, ze siegnelam po te lekture.

eve | 2014-01-10
Przeczytana: styczeń 2014

Książka bardzo mi się podobała. Nastawiłam się na lekką i szybką książkę jako alternatywa do pracy zawodowej i zaskoczyłam się pozytywnie. Fabuła wciągnęła mnie i trochę zaskoczyła.Czyta się szybko i przyjemnie. Co do treści to dziwi, iż w owych czasach były sytuacje, gdy mężczyzna z wielkiego i zacnego rodu przyjął nazwisko żony.

KobieceRecenzje365 | 2016-01-04

"Dziedziczka" Jude Deveraux, to drugi tom Sagi Rodu Montgomerych. Pierwsza część opowiadała o przygodach miłosnych najstarszego z braci, czyli Gavina, a w tej części poznajemy przystojnego Stephena. Czy jego losy również przypadły mi do gustu? Zapraszam na recenzję.

Angielski rycerz Stephen Montgomery, zostaje zmuszony przez króla do poślubienia przywódczyni szkockiego klanu - Bronwyn McArran. Dla Bronwyn ta decyzja jest również ciężka do zaakceptowania. Zmuszona przez angielskiego króla oraz przetrzymywana na angielskiej ziemi, stara się uniknąć ślubu z nieokrzesanym anglikiem. Bronwyn nienawidzi anglików i mierzy ich wszystkich jedną miarą, są oni dla niej barbarzyńcami, wrogami i nic niewartymi osobnikami. Stephen traci jeszcze więcej w oczach narzeczonej, gdy spóźnia się trzy dni na własny ślub.

Czy związek z takimi uprzedzeniami ma szansę na przetrwanie? Czy Stephenowi uda się przekonać do siebie piękną Bronwyn?

"Dziedziczka", to kolejny romans historyczny, który ogromnie ...

SaraSam | 2016-06-13

Dziedziczka Jude Deveraux to typowy romans historyczny. Nie należy doszukiwać się tu żadnej głębi, tylko dobrze się bawić.
Główną bohaterką jest Brown McAran, głowa szkockiego klanu. Zostaje zmuszona do poślubienia Stephena Montgomerego i od tego wszystko się zaczyna. Nic nadzwyczajnego, ona nie lubi męża, bo jest Anglikiem, on nie rozumie jej niezależności. To co ich łączy to przyjemności w łóżku.
I tu doceniam Jude Deveraux za to, że te sceny nie są przesłodzone, a słownictwo nie mdli.
Spotkałam się z opinią, że główna bohaterka jest irytująca a jej decyzje nierozsądne. Tymczasem mnie podoba się, i uważam to za zaletę książek tej autorki, że bohaterka jest silna i niezależna, dzięki czemu ostatecznie zyskuje w oczach męża. Jest osobą, która działa, a nie czeka tylko na wybawienie.

Renata7 | 2012-02-21
Przeczytana: 12 lutego 2012

Bardzo fajna . Lubię ksiązki pióra tej pani .I dodatkowo jeszcze średniowiecze i Szkoci .