Dzwony, które dzwonią, gdy odchodzi stary rok i nadchodzi nowy

Tłumaczenie: Krystyna Tarnowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The chimes: a goblin story of some bells that rang an old year out and a new year in
83-7023-036-9
klasyka

Dzwony, które dzwonią, gdy odchodzi stary rok i nadchodzi nowy Karola Dickensa to jedna z historii zaliczanych do cyklu Opowieści wigilijnych pisanych w latach 1843-45.

Nesta | 2013-02-13

Jestem oczarowana tą niewielką powieścią. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Wzbudziła we mnie całą gamę uczuć od radości i śmiechu poprzez złość i łzy. Genialna.

senioraseniorita | 2014-02-06

Druga z opowieści wigilijnych, którą przeczytałam. Zdecydowanie trudniejsza niż "Opowieść wigilijna", jednak równie pouczająca. To książka, którą czyta się wolno, jest nieco zagmatwana i też zaskakuje. Świetnie pokazuje hipokryzję decydentów i możnych ówczesnej epoki, jednak czy tylko? Chyba nie. Treści tu zawarte są ponadczasowe. Ktoś wspomniał, że to książka bardzo smutna, ja twierdzę, że nie - raczej pokrzepiająca. Cieszmy się z tego co mamy! Na pewno wrócę do tej lektury, gdyż nie wystarczy jej przeczytać jeden raz...

Paweł Skorupski | 2010-08-02
Przeczytana: 2008 rok

Skoro to Dickens, to nie może to być złe dzieło. Ale... można się tu zagubić, polecam raczej dla starszych czytelników. Kogoś kto goni za łatwą rozrywką ta książka nie zainteresuje.

Pani-Sokolnik | 2015-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Książka idealna do przeczytania na przełomie starego i nowego roku. Chociaż dzieje się w wiktoriańskim Londynie to przekazuje nam prawdy ponadczasowe. Jest w swojej formie cięższa od "Opowieści wigilijnej", jednak to nie znaczy, że czytelnik nie dostanie tu dawki starej, dobre prozy.

marika3333 | 2012-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2012

Dziwna, zagmatwana. Napisana językiem, który absolutnie do mnie nie przemawia. Myślę jednak, że każdy znajdzie tutaj jakiś mały wątek dla siebie, jakąś prawdę.

Asiek | 2013-11-04
Przeczytana: 2013 rok

Książka bardzo, bardzo smutna.

MaPaKi | 2012-08-02
Przeczytana: 03 sierpnia 2012