Zgłosuj na książki roku 2017

Karylion. Goblinowa opowieść o dzwonach, które wypędziły graniem stary rok i przywołały nowy

Tłumaczenie: Jolanta Kubiak
The Chimes. A Goblin Story of Some Bells...
allison

Po 167 latach po raz pierwszy w pełnym polskim przekładzie! "Karylion..." jest drugą z kilku świątecznych opowieści Charlesa Dickensa, wydaną w rok po "Opowieści wigilijnej" i znaną dotąd w Polsce tylko z jednego streszczenia. Jest tak samo zabawny, wzruszający i przepełniony świąteczną atmosferą, jak jego poprzedniczka. Głównym bohaterem jest posłaniec do wynajęcia Toby Veck, nazywany...

Po 167 latach po raz pierwszy w pełnym polskim przekładzie!

Głównym bohaterem jest posłaniec do wynajęcia Toby Veck, nazywany przez przyjaciół Truchtkiem — zwykły człowiek, starający się wiązać koniec z końcem w świecie wielkiego kapitału. Kiedy zwątpi w dobro ludzkiej natury, złośliwe gobliny będą pastwić się nad nim w sylwestrowy wieczór, doprowadzając na skraj rozpaczy.
Oczywiście wszystko skończy się lepiej niż dobrze. Można to czytać mniej więcej od dwunastego roku życia, w każdym wieku.

źródło opisu: www.karylion.pl

źródło okładki: www.karylion.pl