Queen - Dzieła zebrane

Wydawnictwo: Kagra
Queen - Complete Works
Queen, dzieła, muzyka, freddie
Iga

QUEEN - DZIEŁA ZEBRANE Znakomity przewodnik po karierze zespołu Queen. Książka zarówno dla kolekcjonerów jak i dla początkujących fanów. Zawartość: - dokładnie opisane wszystkie albumy zespołu i płyty solowe poszczególnych jego członków. - szczegółowo opisane setki piosenek z kariery zespołu oraz z płyt solowych muzyków grupy. - opis występów na żywo, zarówno samego zespołu jak i wykonań...

QUEEN - DZIEŁA ZEBRANE
Znakomity przewodnik po karierze zespołu Queen.
Książka zarówno dla kolekcjonerów jak i dla początkujących fanów.

Zawartość:
- opis występów na żywo, zarówno samego zespołu jak i wykonań solowych jego członków. Począwszy od The Bubblingover Boys i The Hectics do triumfalnego powrotu na scenę z wokalistą Paulem Rodgersem w 2005 roku.
- dokładna dyskografia (wydawnictwa wideo, DVD, płyty winylowe i CD, wydawnictwa interaktywne).
- Całość okraszona komentarzami członków zespołu.

"Moje utwory są jak jednorazowe żyletki. Przeznaczone do zabawy, do natychmiastowej konsumpcji. Słuchasz ich, podobają ci się, potem odrzucasz je i sięgasz po następne. Taki pop jednorazowego użytku". Freddie Mercury

źródło opisu: Wydawnictwo Kagra, 2010

źródło okładki: http://www.kagra.com.pl/queen/queen-dziela-zebrane

Wojciech Detko | 2015-11-20

Bardzo dobra książka napisana przez fana zespołu. Opisuje on wszelkie wydane utwory zespołu, odrzuty oraz "utwory legendy". Jest to prawdopodobnie jedna z najlepszych książek wydanych o zespole. Nie obyło się bez chochlików i paru błędów (Tavaszi Szel Vizet Araszt nie jest hymnem Węgier). Nie zmienia to jednak faktu, że książka jest godna polecenia jako żelazna pozycja w biblioteczce każdego fana Queen. Polecam!

Sofia | 2012-07-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Muzyka

Ta książka jest jak biblia dla każdego fana. Jest w niej wszystko: opisy utworów, albumów, kulisy ich powstawania. Nie jest to żadna biografia, nie ma tu wiele o życiu prywatnym członków zespołu.Jest mnóstwo informacji na temat ich muzyki, co jest dla mnie najważniejsze.

| 2012-02-20

Ta książka to niesamowita podróż po karierze jednego z najlepszych zespołów świata. Ja jako wielka fanka Queen jestem nią zachwycona :) "Queen.Dzieła zebrane" zawiera m.in. szczegółowy opis albumów, piosenek i coverów wykonywanych na koncertach, opis działalności członków zespołu przed powstaniem Queen jak i po śmierci Mercurego, projekty solowe i występy gościnne oraz wiele różnych ciekawych rzeczy.
Myślę, że każdemu fanowi książka przypadnie do gustu i znajdzie w niej interesujące dla siebie informacje na temat Queen. Polecam:)

Luczisuawa | 2015-12-04

Encyklopedia wiedzy o utworach, płytach i koncertach Queen. Z wyglądu jak i z treści jest to naprawdę encyklopedia, więc zawiodą się ci, którzy chcieli poczytać o plotkach, życiu grupy i legendarnych imprezach.
Polecam, ale tylko oddanym Fanom grupy Queen. Początkujący mogą się zniechęcić ;)

Jutciak | 2017-06-07
Na półkach: Biografia, Przeczytane, Posiadam

Fantastyczna encyklopedia, w której jest wszystko - historia zespołu, informacje o piosenkach, albumach, trasach koncertowych oraz o obecności Queen w mediach. Najciekawszym dla mnie jest rozdział trzeci, zawierający uszeregowane w porządku alfabetycznym hasła dotyczące poszczególnych piosenek, nie tylko nagranych przez zespół, ale również solowych piosenek muzyków. Warto dodać, że znajdziemy tu informacje także na temat piosenek niewydanych na albumach oraz innych ukrytych perełkach.

Ogromnym plusem tego dzieła jest to, że nie jest to kolejna historia zespołu Queen skupiająca się na pikantnych szczegółach z życia rockowych muzyków. Autor skupia się na tym, co najważniejsze - czyli na muzyce. Wielkie brawa dla niego za solidną i rzetelną robotę. Niniejsza książka to obszerne i kompleksowe kompendium wiedzy o jedynym w swoim rodzaju zespole rockowym, którego muzyka do dziś porywa serca.

Gorąco polecam dla wszystkich fanów Queen, zarówno wieloletnich, jak i początkujących!

mumin_king | 2013-09-14

Kompedium wiedzy o Queen, po prostu.

NewerMajnd | 2014-12-09
Przeczytana: 16 lutego 2015