The Beatles. Antologia

Tłumaczenie: Roman Rogowiecki
Wydawnictwo: Wiedza i Życie
The Beatles. Anthology
Natalia

OTO, PO RAZ PIERWSZY WYDANA DRUKIEM, HISTORIA THE BEATLES OPOWIEDZIANA PRZEZ NICH SAMYCH. "The Beatles. Antologia" to książka wyjątkowa! Składają się na nią osobiste wspomnienia oraz cenne zdjęcia. Fotografie z rodzinnych zbiorów przenoszą nas w czasy, kiedy John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Richard Starkey byli zwykłymi chłopcami dorastającymi w Liverpoolu. Każdy z nich opowiada...

"The Beatles. Antologia" to książka wyjątkowa! Składają się na nią osobiste wspomnienia oraz cenne zdjęcia. Fotografie z rodzinnych zbiorów przenoszą nas w czasy, kiedy John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Richard Starkey byli zwykłymi chłopcami dorastającymi w Liverpoolu. Każdy z nich opowiada o swym dzieciństwie, rodzinie a także o tym, jak trafił do zespołu, dzięki któremu cały świat poznał ich jako Johna, Paula, George'a i Ringa. Następnie wszyscy czterej przybliżają niesamowitą historię swego życia jako The Beatles. Począwszy od pierwszych bardzo nieporadnych występów, przez fenomen, jakim było osiągnięcie światowej sławy, muzyczne i społeczne przemiany podczas szczytu ich popularności, aż po rozpad zespołu.

W opowieści Beatlesów wplecione są wspomnienia ich najbliższych współpracowników - menedżera tras Neila Aspinalla, producenta George'a Martina oraz rzecznika prasowego Dereka Taylora. Wśród licznych zdjęć i reprodukcji różnych dokumentów jest wiele udostępnionych zarówno przez Apple, jak i EMI. To jest rzeczywiście historia opowiedziana od kulis, zawierająca wiele nigdy wcześniej niepublikowanych tekstów i fotografii.

Niniejsza publikacja jest praktycznie autobiografią The Beatles. Podobnie jak ich muzyka, która jest już częścią życia wielu z nas, ta książka jest ciepła, szczera, zabawna i wzruszająca. Jest pierwszą historią The Beatles opowiedzianą ich słowami.

saidiri | 2014-08-16
Przeczytana: 09 maja 2013

Rzeczywiście książka jest trudno dostępna na rynku, lecz wszelakie poszukiwania zostaną sowicie wynagrodzone treścią - osobiste wspomnienia + mnóstwo zdjęć jednego z najważniejszych/ najsławniejszych zespołów w historii rocka.

Wątki biograficzne z ciekawymi, często zabawnymi komentarzami Johna, Paula, Georga oraz Ringa powodują, że mimo obszerności książki czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie.

to jedna z tych książek które praktycznie są nieodstępne na rynku.Pozostaje szukanie na wszelakich aukcjach,zaglądanie do antykwariatów.Pozycja nigdy nie wznowiona.
Szkoda bo samo wydanie,rozmiar, ciężar ksiązki po prostu miażdzy i wgniata w ziemię!!
U mnie czeka na swoją kolejkę na półce.

Julia | 2013-09-14
Przeczytana: 2013 rok

Książka obowiązkowa dla fanów Bitelsów :).Niestety trudno dostępna, można tylko kupić na allegro.

kdk | 2015-12-18

Trochę za mało mniej znanych faktów czy ciekawostek. Dla prawdziwego fana nic nowego.

Wiki | 2016-09-29
Przeczytana: 2016 rok