Zauroczenie

Tłumaczenie: Anna Zielińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka pod Różą". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Fascination
83-86868-23-6
romans, literatura piękna
Poetyka

Magdalen, Madeleine, Maddy - piękna, impulsywna i uparta kobieta, której życie staje się pasmem nieszczęść i koszmarów. Amadeus, Alexander, Antoine, Konstantin, Gideon - mężczyźni, którzy odcisnęli piętno na jej losach. I arcydzieło sztuki złotniczej, klejnot tak cenny i niezwykły, że można dla niego zabić. Powieść o mrocznych tajemnicach, miłości, zbrodni i zdradzie trzyma w napięciu od...

Powieść o mrocznych tajemnicach, miłości, zbrodni i zdradzie trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

[Prószyński i S-ka, 1996]

annneczka | 2011-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2011

Książka mnie "zauroczyła". Przeczytałam jednym tchem, jest w niej wszytko to co lubię: dokładnie opisane życie bohaterów, świetny opis miast (szczególnie Paryża do którego marze fizycznie wrócić - na pewno "pobłądziłabym po tych wszystkich miejscach tak cudownie opisanych w powieści, jest historia miłości: nawet nie jednej, nie ma natomiast nie ma niepotrzebnych opisów przyrody wlekących się przez całe rozdziały - których nie znoszę.
Choć główna bohaterka już po za połową książki zaczęła mnie irytować - sama nie wiem co dokładnie ale ta jej lekkomyślność, momentami drażni, jest egoistką, nie liczy się z innymi(jak można nie pojechać na pogrzeb własnego męża: wizja trumny przewożonej w samolocie bez jakiejkolwiek eskorty mnie rozdrażniła), nie zauważa, że 2 mężczyzn się w niej bezgranicznie zakochało, co dla mnie już od początku było wiadome.
Ogólnie książka na plus, polecam.

Ditta | 2013-03-21
Przeczytana: 21 marca 2013

mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej pozycji. Książka składa się z 3 elementów. Bardzo fajnego początku, który czyta się przyjemnie i z zaciekawieniem, przynudnawego i dłużącego się środka, który mało wnosi do całej opowieści i dość dobrego zakończenia, którego czytalnik się nie spodziewa. Czytało się miło, ale zupełnie czegoś innego się spodziewałam po tej książce. Nie jest to pozycja obowiązkowa.

kafar | 2012-01-12
Przeczytana: 1998 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jedna z moich pierwszych ulubionych "dorosłych" książek przeczytanych dawno temu. Nie do końca pamiętam o co chodziło ale pamiętam jedno: czytało się jednym tchem, bardzo wciągająca, intrygująca lektura!

Monika | 2015-11-27
SpinamSię | 2014-07-16