Piekłowstąpienie

Wydawnictwo: Książnica
Ascent into hell
Piekło, wstąpienie
fiszunia

Historia człowieka, który porzucił kapłaństwo w imię ziemskich namiętności. Hugh Donlon został poświęcony Bogu tuż po narodzinach jako wotum za ocalone życie matki. Nim został duchownym, na jego drodze stanęła kobieta. On jednak pozostał wierny, jak sądził, obietnicy złożonej Bogu. Ale stłumione wątpliwości i pragnienia nie dają o sobie zapomnieć. Pewnego dnia odżyją z pełną mocą i staną się na tyle silne, by Hugh odstąpił od życia w celibacie i zakosztował małżeństwa z kobietą, która podobnie jak on złożyła zakonne śluby.

Krzysiek | 2016-02-08
Przeczytana: 03 lutego 2016

Gdy słońce ucieka przed dniem, przed Księżycem, który jest tuż za nim, który ciągnie za sobą ciemność i miliardy gwiazd, człowiek z reguły na spokojnie może oddać się myślom. Wiara i Bóg od zawsze stanowią istotę życia, fundament przyszłości, balsam dla duszy..., więc tuż przed snem bardzo często to ona, w tych refleksjach gra główną rolę. Myśli zaprzątnięte są milionem rozmaitych spraw zupełnie ze sobą niepowiązanych. Lecz nad naszą wiarą zastanawiamy się bardzo często, w mniejszym bądź większym stopniu, bez względu na to, czy wierzymy, czy jesteśmy ateistami.
To czemu się poświęcamy w naszym życiu, to co jest naszą codzienności, coś co nas totalnie pochłania jest naszą największą inspiracją, pomysłem na scenariusz dla naszych myśli.
Dzięki tej książce, od czasu do czasu, będę zastanawiał się również nad problemami, którymi jest posypana jej treść. Choć wcześniej nie zastanawiałem się nad tym, co czuje ksiądz, jak radzi sobie ze swoją samotnością, ze swoim kapłaństwem, to dzięki...

marypoppins | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Oto książka, którą chciałam wielokrotnie porzucić, cisnąć o ścianę. Książka, która wzbudziła we mnie wiele emocji, złości, pytań w stylu "po co ja to czytam?"
Tak naprawdę to nie wiem jak o niej napisać. Przedwe wszystkim nie wiedziałam, że autorem powieści jest ksiądz katolicki, który dzieli się z czytelnikiem rozterkami, jakie targają duchownymi już po uzyskaniu święceń. Świat jest pełen pokus, a duchowny musi im sie przeciwstawiać podobnie jak świecki, tylko jeszcze bardziej.
Bohaterem jest Hugh Danlon, który został poświęcony Bogu przez jego rodziców już w dniu narodzin. Miało być to zadośćuczynienie za uratowanie życia młodej matce. Rodzina Daltonów , on sędzia, ona malarka w zaciszu domowym. Oboje bardzo wierzący i ufający Bogu. W ten sam sposób wychowywali swoje troje dzieci. Hugh był najstarszy i właściwie najbardziej bezradny życiowo. Zawsze wykonywał to, czego od niego oczekiwano. Potrzeby rodziny zlewały się w jedno z jego potrzebami i wydawało mu się, że to czego chcą...

TOSIA Wesołowska | 2014-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2014

Piekłowstąpienie- dobry tytuł...
Chcę nawiązać do historii mojego kolegi, z którym chodziłam do szkoły. Darek urodził się jako pierwsze dziecko w dusznej katolickiej rodzinie. Był bardzo słaby i chory, więc rodzice padli na kolana i złożyli obietnice, że ofiarują go Bogu jeśli wyzdrowieje. Darek rósł, chodził do szkoły a rodzice cały czas oczywiście wytyczali mu jeden słuszny kierunek. Darek nie został księdzem ani zakonnikiem. Obecnie ma 40 lat, zerowe poczucie wartości,nie chce mieć dzieci, nie utrzymuje kontaktów z rodzicami. Rodzice Darka każdego dnia spoglądają w niebo i czekają jasnych gromów i błyskawic bo wierzą, że zostaną ukarani za złamanie paktu z Bogiem. To tak pokrótce ale historia tej rodziny jest straszna...
Wszędzie widzę walkę. Rodzice naszych bohaterów walczą o nich dla Boga. Kobiety Hugha walczyły o niego dla siebie, partnerka Darka też walczy. Hugho i Darek wewnętrznie strasznie się miotają i też walczą, chociaż sami nie wiedzą z kim lub czym. Smutne.

fiszunia | 2010-05-13
Przeczytana: styczeń 2010

Książka o uczuciach, ludzkich słabościach, rozterkach, złamanych obietnicach oraz życiowych dylematach. O ludzkim egoiźmie i pogrzebanych nadziejach.

"Piekłowstąpienie" to dla głównego bohatera drabina, po szczeblach której zamiast piąć się w stronę nieba, kieruje się w zupełnie przeciwnym kierunku łamiąc po drodze złożone obietnice, w tym tą najważniejszą - daną Bogu.

Sięgnęłam po tą książkę zachęcona opisem na tyłach okładki, nie rozczarowała, ale szału też nie robi.

Isabell | 2011-05-04
Przeczytana: 2011 rok

jak dla mnie może być:) dobrze się ją czyta.

Kinga | 2013-01-13
Przeczytana: 2011 rok

Książka dość dziwna, ale jeśli ktoś lubi dziwne rzeczy, to powinna się dobrze czytać :)
Greeley jest jednym z moim ulubionych autorów, lubię klimaty skandali, szczególnie tych kościelnych :) Są w tej pozycji wątki nudne, ale całość przypadła mi do gustu z racji zawirowanej postaci głównego bohatera jak i świetnie opisanych scen namiętności (no dobra, erotyk to to nie jest, ale czyta się dobrze ;) ) Najlepsze w niej jest to, że nagle zdajesz sobie sprawę, że kler to też zwykli ludzie, w każdym słowa znaczeniu.

Surinder | 2011-06-30
Przeczytana: 26 czerwca 2011

Czytałam tę książkę chyba z miesiąc. Spodobał mi się tytuł i opis z tyłu okładki, dlatego po nią sięgnęłam, ale muszę powiedzieć, że się zawiodłam. Główny bohater był dla mnie po prostu dziwny, nie potrafię znaleźć teraz innego określenia. Denerwowało mnie w nim to, że co chwilę zakochiwał się/pożądał innej kobiety.
Książka nudna, znalazłam w niej zaledwie kilka jednostronicowych ciekawych momentów. Nie polecam.

| 2013-03-18
Przeczytana: 24 września 2009

spodziewałam się czegoś w stylu Ptaki ciernistych krzewów jednakże to zupełnie co innego niezbyt ciekawa historia.

kasiek10 | 2017-03-11
annikap | 2016-10-28