Teodozja i Berło Ozyrysa

Wydawnictwo: Egmont Polska
Theodosia and the Staff of Osiris
978-83-237-7449-5
Damian

Teodozja Throckmorton, podczas przyjęcia wydanego przez swoich rodziców w Muzeum Legend i Starożytności, nieoczekiwanie spotyka pana Tetleya. Tetley jest członkiem złowrogiej tajnej organizacji o nazwie Węże Chaosu, dążącej do zapanowania nad światem. Ostatnio zetknęła się z nim w dramatycznych okolicznościach w staroegipskim grobowcu i teraz domyśla się, że jego powrót może oznaczać tylko jedno: Węże Chaosu znów wkraczają do akcji!
Gdy ginie kilkanaście mumii, które następnie pojawiają się w tajemniczy sposób w Muzeum Legend i Starożytności, Teodozja pojmuje, że wypadki zaczynają wymykać się spod kontroli. Jej ojciec zostaje oskarżony o kradzież mumii i dziewczynka stara się za wszelką cenę oczyścić go z podejrzeń i uchronić przed więzieniem. Ponadto musi odkryć, co knują Węże Chaosu.
Teodozja ponownie stawia czoło sekretnym stowarzyszeniom, złowieszczym klątwom oraz niewyobrażalnie potężnej czarnej magii, która może wpaść w ręce wrogów. W tej nierównej walce będzie zdana niemal wyłącznie na swą inteligencję i spryt, choć uzyska też wsparcie z najbardziej nieoczekiwanej strony. Czy uda się jej pokonać złowrogie Węże Chaosu, zamierzające zniszczyć Wielką Brytanię?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Google

Deszczowa Anglia z początku XX wieku.Muzeum pełne starożytnych artefaktów i mumii. Ciążące nad nimi mroczne klątwy. Stowarzyszenia pragnące zniszczyć bądź uratować świat. I jedenastoletnia Teodozja, która czuje się w obowiązku wszystko ogarnąć!!!
"Teodozja i Berło Ozyrysa", podobnie jak pierwsza część serii, ma swój niepowtarzalny urok dawnej Anglii i tajemniczego muzeum, do tego dochoddzi rozkoszna narracja pierwszoosobowa i genialnie skonstruowana akcja. Świetna powieść przygodowo-detektywistyczno-fantastyczna! Przypuszczam, że nie zawiedzie się żaden z wielbicieli tych gatunków od 8 do 14 lat.

ksiazkobsesja.blogspot.com

Cyfranek | 2014-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Znakomita, druga część przygód nastoletniej Teodozji walczącej z Chaosem. Trochę starożytnego Egiptu, trochę szczęścia, trochę naiwnych dorosłych, szczypta tajemnej wiedzy, większa odrobinka zakulisowych organizacji, jeszcze większa odrobinka inteligentnych działań dziewczęcia nie baczącego na niebezpieczeństwa czające się w mrokach londyńskich ulic to dobra mieszanka oraz niezła lektura nie tylko dla młodego czytelnika. Oby więcej takich książek dla dzieci i młodzieży.

Marczuk | 2016-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Początek bardzo nudny lecz z czasem akcja się rozwija.

ZaczytanA | 2013-11-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy

Gorąco ją polecam, moja ulubiona książka. Przepełniona magią i trzyma w napięciu do ostatnich stron!

Mia-Meow | 2012-05-05
Przeczytana: 05 maja 2012

Typowa powieść w moich klimatach.
Akcja trzymająca w napięciu,dużo magia oraz
tajemne organizację chcące przejąć władzę nad światem.

Ania | 2013-01-29
Przeczytana: 17 lipca 2011

książka jest ciekawa i trzyma w napięciu do ostatnich stron!!!!!!!!!!!!!!! ^^

Elena | 2016-08-29
Mexicano | 2016-08-20