Płacz myśliwego

Wydawnictwo: Phantom Press
Cry of The Hunter
sensacja, IRA
Morrigan

Były terrorysta IRA, Fallon, podejmuje się misji uwolnienia młodego szefa organizacji, Patricka Rogana, z więzienia w Belfaście. Początkowo Fallon odmawia wykonania zadania. Po odbyciu długoletniego wyroku postanowił całkowicie wycofać się z życia organizacji. W więzieniu stracił zdrowie i chęć do działania. Teraz pragnie tylko spokoju. Jednak na prośbę matki chłopaka zmienia zdanie i...

Początkowo Fallon odmawia wykonania zadania. Po odbyciu długoletniego wyroku postanowił całkowicie wycofać się z życia organizacji. W więzieniu stracił zdrowie i chęć do działania. Teraz pragnie tylko spokoju. Jednak na prośbę matki chłopaka zmienia zdanie i wyrusza, by ratować więźnia. Nie ma lepszego fachowca od tego typu zadań.

Akcja ta musi zakończyć sę pomyślnie. W przeciwnym razie Patrick nie wytrzyma tortur i wyda wszystkich swoich przyjaciół. Jeżeli tak się stanie - nie ocaleje nikt.

źródło opisu: Phantom Press, 1992

geokuba | 2014-07-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 lipca 2014

Niewiarygodne, że na 251. stronach dużą czcionką autor zmieścił tyle akcji. Dzisiaj żaden szanujący się kryminał czy thriller nie ma poniżej 400. Kiedyś sensacja miała ten specyficzny smaczek… Łza się w oku kręci… Jednak tym razem Higgins przegrywa z czasem. Trąci myszką. Nie ma tu wyczuwalnego stylu, nie ma głębi, wszystko takie powierzchowne i papierowe. Akcja z kopyta rwie, dużo się dzieje, ale coś się gubi po drodze. Trochę ciekawiej robi się na końcu. Ale w sumie nic we mnie nie zostało po przeczytaniu, oprócz tego, że źli są źli, dobrzy – dobrzy, i aby do przodu.
Okładka i tytuł – szczyt tandety. Ale to był 1992 rok. Królowało video; Schwarzenegger Commando, Stallone Rambo i któryś już raz Zaginiony w akcji Chuck Norris.
To była dopiero druga książka, którą napisał Higgins. Był 1960 rok. Może dopiero się chłop wprawiał…

Jeanpaul | 2015-04-17
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Jedna z pierwszych książek Jacka Higginsa. Ukazuje niewątpliwy talent pisarski i zwiastuje narodziny kolejnego poczytnego pisarza literatury sensacyjnej. Można się czepiać tego i owego, ale trzeba przyznać, że książka ma najważniejsze cechy dobrej literatury gatunku - wartka akcja, wyraziste cechy bohaterów, pozwalające czytelnikowi jednoznacznie rozmieścić swoje sympatie i antypatie, wreszcie napięcie i emocje związane z rozwojem akcji. Wyrobionemu czytelnikowi być może zabraknie trochę psychologii i barwnych opisów tła utworu, ale te cechy nie są najważniejsze w literaturze sensacyjnej. W kolejnych swoich książkach autor udowadnia czytelnikom, że się rozwija i tworzy coraz lepszą literaturę. Sprawdźcie sami!!!

beben1910 | 2012-11-27
Przeczytana: 1999 rok