Jane i ostatni bal lorda Scargrave

Tłumaczenie: Anna Sikorska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Jane and Unpleasantness at Scargrave Manor
83-7255-393-9
Jane, bal, lord, Scargrave
dona

Bawiąc w majątku swej przyjaciółki, młodej i pięknej Izabeli Payne, hrabiny Scargrave, Jane staje się świadkiem tragedii. Mąż Izabeli zapada na tajemniczą chorobę i umiera. Wydaje się, że śmierć hrabiego to okrutny cios, jaki spada na młodziutką żonę. Jednak pogrążona w żałobie Izabela wkrótce przekonuje się, że to dopiero początek nieszczęść - otrzymuje anonimowy list, oskarżający ją i siostrzeńca hrabiego o cudzołóstwo i morderstwo. Targana lękiem, że list narazi ją na okropny skandal Izabela błaga przyjaciółkę o pomoc. Jane angażuje się w niebezpieczne dochodzenie, tropiąc ślady, które prowadzą do więzienia Newgate i Izby Lordów, a ją sama narazić mogą na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Katherina87 | 2012-11-21

Bawiąc w majątku swej przyjaciółki, młodej i pięknej Izabeli Payne, hrabiny Scargrave, Jane staje się świadkiem tragedii. Mąż Izabeli zapada na tajemniczą chorobę i umiera. Wydaje się, że śmierć hrabiego to okrutny cios, jaki spada na młodziutką żonę. Jednak pogrążona w żałobie Izabela wkrótce przekonuje się, że to dopiero początek nieszczęść - otrzymuje anonimowy list, oskarżający ją i siostrzeńca hrabiego o cudzołóstwo i morderstwo. Targana lękiem, że list narazi ją na okropny skandal, Izabela błaga przyjaciółkę o pomoc. Jane angażuje się w niebezpieczne dochodzenie, tropiąc ślady, które prowadzą do więzienia Newgate i Izby Lordów, a ją samą narazić mogą na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Jesienna | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Przepraszam najmocniej (zwłaszcza siebie i swój porfel za poniesione straty), ale tego czytać się nie da. Próbowałam kilkukrotnie, za każdym razem porażka. Wszystkie napisane i nienapisane kontynuacje, przeróbki i podróbki Jane Austen nie irytowały mnie w połowie tak jak to quasi-biograficzne dzieło pani Barron. Denerwuje mnie sam jego widok na mojej półce. Gdyby ktoś był zainteresowany chętnie odstąpię. A najchętniej poślę to-to do samego piekła.

ilona | 2016-10-31
Wiola | 2015-06-25