83-7337-736-0
Kosmiczny, alfabet
popularnonaukowa
dona

„Kosmiczny alfabet” to zbiór krótkich esejów na tematy związane z nowoczesną astronomią. Adresowany jest do osób nie związanych z nauką, które chciałyby się dowiedzieć, czym zajmuje się astronomia, astrofizyka, kosmologia, a także co dziś wiadomo o Wszechświecie i w jaki sposób udało się nam tę wiedzę uzyskać. Każdy z esejów ilustrują stare ryciny i kolorowe zdjęcia wykonane podczas najnowszych obserwacji astronomicznych. Książka powstała z myślą o uczniach liceów, nauczycielach, studentach wydziałów humanistycznych i o wszystkich tych, którzy od czasu do czasu z zaciekawieniem patrzą w niebo.

Hominid | 2015-09-20
Mel | 2015-04-30