Zagadka śmierci Stalina. Spisek Berii

Wydawnictwo: LTW
7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Stalin na pewno nie zmarł śmiercią naturalną. W książce tej mamy znaleźć odpowiedź na pytanie jak to się stało.Według hipotezy autora miał miejsce kierowany przez Berię spisek, który doprowadził do ograniczenia władzy Stalina, a później do zgładzenia tyrana. Książkę czyta się jak powieść kryminalną, gdyż sama już historia wnosi tu ogromny ładunek sensacyjności.

michall_1985 | 2016-05-07
Przeczytana: maj 2016

Towarzysz Josif Wissarionowicz Dżugaszwili - radzieckie bóstwo zgładzone w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach.

Książka ukazująca kulisy dojścia do władzy,sposobów jej utrzymania przez 30 lat,aż do śmierci.
Tyran,kryminalista,intrygant,który umiał wykorzystywac ludzi do swoich celów,a potem ich usuwał,nie tylko ze stanowisk,ale także z tego świata.

Miał do pomocy jednego człowieka,a mianowicie Ławrientija Berię.To on stał za wieloma czystkami w KC,partii oraz wśród zwykłych ludzi.
Jak się z czasem okazało,trafił swój na swojego,obaj towarzysze byli Gruzinami,dzięki czemu łączyła ich specyficzna więź.
Obaj towarzysze przez wiele lat współpracowali zgodnie rządząc największym imperium XX wieku.Do czasu,aż nie weszli sobie w drogę.Wtedy rozpoczęła się walka na śmierc i życie.

Książkę czyta się bardzo szybko,bardziej,jak powieśc kryminalną,a nie literaturę faktu.Książka jest naszpikowana faktami,teoriami,poparta wieloma dowodami w postaci wspomnień i artykułów prasowych.

Autor...

RFR08 | 2014-10-14