Cat O`Nine Tales And Other Stories
978-83-7469-592-3
Zasłyszane, kiciu
dona

Dla miłośników błyskotliwych opowiadań z dreszczykiem, przekomicznych rysunków oraz ... kotów. „Zasłyszane w kiciu i gdzie indziej” to piąty zbiór opowiadań Jeffreya Archera, wzbogacony o ilustracje popularnego rysownika Ronalda Searle’a. Dziewięć spośród dwunastu prezentowanych w nim historii Archer usłyszał w więzieniu, do którego trafił na dwa lata za składanie fałszywych zeznań. Inspiracją do napisania pozostałych trzech były historie, które wpadły Archerowi w ucho już po wyjściu na wolność: „Grecka tragedia” - w Atenach, „Mądrość Salomona” – w Londynie i „Piękno jest w oku patrzącego” – w Rzymie. Każda z tych opowieści – choć ubarwiona przez autora – oparta jest na prawdziwym zdarzeniu. We wszystkich splatają się dowcipne, błyskotliwe, czasem smutne wątki. We wszystkich występują szalone, groźne, ale i wzruszające postaci, które odnaleźć można także na zabawnych rysunkach kotów.

Monika | 2013-03-25
Przeczytana: 25 marca 2013

Jak wiecie albo nie wiecie... uwielbiam Jeffrey's Archer'a. Spodobały mi się Jego historie "Zasłyszane w kiciu i gdzie indziej". Nie polecam jednak tej książki na pierwsze spotkanie z autorem, napisał wiele lepszych i ciekawszych powieści.

Okruszek - dziękuję :)

pablo | 2010-11-19
Przeczytana: 14 listopada 2010

Jaffrey Archer to pisarz, którego zawsze mijałem szerokim łukiem. Ostatnio jednak w moje ręce, zupełnie przypadkiem wpadła jedna z jego książek „Zasłyszane w kiciu i gdzie indziej”. Początkowo – za sprawą nietypowej szaty graficznej, nawet nie zorientowałem się, że mam do czynienia z Archerem. Po przeczytaniu pierwszej strony opowiadania wciągnęły mnie na dobre. Zacznijmy jednak od początku.

„Zasłyszane w kiciu” to zbiór opowiadań złożony z dwunastu historyjek, zasłyszanych przez autora podczas jego pobytu w więzieniu. Jak łatwo można odgadnąć, każde z nich ma zabarwienie kryminalne, jako że opowiadane było przeważnie przez współ osadzonych więźniów. Niektóre z opowiadań zaskakują pomysłowością wyjętych spod prawa osobników, inne zaś łatwością z jaką można wejść w posiadanie gotówki.

Cała książka napisana jest ciekawym, plastycznym i dowcipnym językiem. Emocje towarzyszące nam podczas czytania ulegają częstym zmianom i - co ciekawe, często sympatią obdarza się samego...

basha | 2010-09-29
Przeczytana: wrzesień 2010

To pierwsza książka Archera, którą przeczytałam. Zaskakuje świeżością oraz refleksją (moją), że z więzienia można wynieść coś dobrego - choćby historie. Czyta się jak rewelacyjne kryminały w pigułce, do tego świetna kreska rysunków ubarwiających historie "zasłyszane w kiciu" i w stolicach Europy. Przestępstwa (mimo wszystko) sympatycznych bohaterów rozszyfrowane i, często z humorem, dokładnie opisane. A koty - są tak ludzkie jak tylko mogą być :)

Kasia b | 2016-07-14

Czysta przyjemność czytania! Zaskakujące, ciekawe, a przy tym prawdziwe, historie, ludzi zwykłych i sławnych. Bo przecież, parafrazując autora "nie każdy nosi w sobie książkę, ale na pewno materiał na opowiadanie" ;-) Czasem wynikające z pomysłowości, a czasem głupoty zasługującej na nagrodę Darwina. Spisane z humorem, lekkim piórem; idealna lektura na wakacje!

Emi | 2012-02-10

Nie jestem entuzjastką takich krótkich opowiadań, ale skusiłam się tylko ze względu na autora. I...nie zawiodłam się. Opowiadania są ciekawe i wciągające,a zakończenia każdego z nich...zaskakujące.

Betoniarka | 2015-02-23
Przeczytana: luty 2015

Bardzo zgrabny tom opowiadań. Trochę kryminalnie, ale z przymrużeniem oka. Archer ma zdolność pisania tak, że chce się go czytać. Zdecydowanie polecam.

Bociek | 2017-05-02
Przeczytana: 01 maja 2017

"Zasłyszane w kiciu i gdzie indziej" jest kolejnym zbiorem opowiadań autorstwa Archera. Jak sam tytuł wskazuje, inspiracją do ich napisania były historie, o których autor dowiedział się odsiadując swój wyrok. Archer już na początku zbioru zaznaczył, że ubarwił nieco opowieści, co wydaje się zrozumiałe, bo życie rzadko kiedy pisze scenariusze równie pasjonujące jak porządne opowiadanie z puentą.

Książka jest nierówna, a poziom opowiadań waha się, jednakże nie pokuszę się o odrębne ocenianie każdego opowiadania z osobna. Wszystkie są z pewnością w stylu Archera, co dowodzi jego dużego wkładu w fabułę każdego z nich. W mojej ocenie "Kołczan pełen strzał", czy "Prosto jak strzelił" zawierają ciekawsze dykteryjki, nie mniej jednak "Zasłyszane w kiciu i gdzie indziej" jest zbiorem mimo wszystko zasługującym na miano bardzo dobrego.

karla_6 | 2014-09-14
Przeczytana: 14 września 2014

Dobry zbiór opowiadań, który przeczytałam z prawdziwą przyjemnością, mimo że za opowiadaniami w ogóle nie przepadam. Jak ktoś lubi ten gatunek literacki, to bardzo polecam, zwłaszcza że historie są błyskotliwe i bardzo dobrze napisane.

Lolko84 | 2014-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2014

To była moja pierwsza styczność z autorem. Bardzo mi się spodobały te opowiadania. Mam zamiar teraz przeczytać inne książki tego pisarza.

crazyblackcat9 | 2013-08-12
Przeczytana: 12 maja 2013

rewelacyjna książka, choć zdecydowanie dla fanów brytyjskiego humoru. przeczytałam jednym tchem :)