Cat O`Nine Tales And Other Stories
978-83-7469-592-3
Zasłyszane, kiciu
dona

Dla miłośników błyskotliwych opowiadań z dreszczykiem, przekomicznych rysunków oraz ... kotów. „Zasłyszane w kiciu i gdzie indziej” to piąty zbiór opowiadań Jeffreya Archera, wzbogacony o ilustracje popularnego rysownika Ronalda Searle’a. Dziewięć spośród dwunastu prezentowanych w nim historii Archer usłyszał w więzieniu, do którego trafił na dwa lata za składanie fałszywych zeznań. Inspiracją do napisania pozostałych trzech były historie, które wpadły Archerowi w ucho już po wyjściu na wolność: „Grecka tragedia” - w Atenach, „Mądrość Salomona” – w Londynie i „Piękno jest w oku patrzącego” – w Rzymie. Każda z tych opowieści – choć ubarwiona przez autora – oparta jest na prawdziwym zdarzeniu. We wszystkich splatają się dowcipne, błyskotliwe, czasem smutne wątki. We wszystkich występują szalone, groźne, ale i wzruszające postaci, które odnaleźć można także na zabawnych rysunkach kotów.

Monika | 2013-03-25
Przeczytana: 25 marca 2013

Jak wiecie albo nie wiecie... uwielbiam Jeffrey's Archer'a. Spodobały mi się Jego historie "Zasłyszane w kiciu i gdzie indziej". Nie polecam jednak tej książki na pierwsze spotkanie z autorem, napisał wiele lepszych i ciekawszych powieści.

Okruszek - dziękuję :)

pablo | 2010-11-19
Przeczytana: 14 listopada 2010

Jaffrey Archer to pisarz, którego zawsze mijałem szerokim łukiem. Ostatnio jednak w moje ręce, zupełnie przypadkiem wpadła jedna z jego książek „Zasłyszane w kiciu i gdzie indziej”. Początkowo – za sprawą nietypowej szaty graficznej, nawet nie zorientowałem się, że mam do czynienia z Archerem. Po przeczytaniu pierwszej strony opowiadania wciągnęły mnie na dobre. Zacznijmy jednak od początku.

„Zasłyszane w kiciu” to zbiór opowiadań złożony z dwunastu historyjek, zasłyszanych przez autora podczas jego pobytu w więzieniu. Jak łatwo można odgadnąć, każde z nich ma zabarwienie kryminalne, jako że opowiadane było przeważnie przez współ osadzonych więźniów. Niektóre z opowiadań zaskakują pomysłowością wyjętych spod prawa osobników, inne zaś łatwością z jaką można wejść w posiadanie gotówki.

Cała książka napisana jest ciekawym, plastycznym i dowcipnym językiem. Emocje towarzyszące nam podczas czytania ulegają częstym zmianom i - co ciekawe, często sympatią obdarza się samego...

basha | 2010-09-29
Przeczytana: wrzesień 2010

To pierwsza książka Archera, którą przeczytałam. Zaskakuje świeżością oraz refleksją (moją), że z więzienia można wynieść coś dobrego - choćby historie. Czyta się jak rewelacyjne kryminały w pigułce, do tego świetna kreska rysunków ubarwiających historie "zasłyszane w kiciu" i w stolicach Europy. Przestępstwa (mimo wszystko) sympatycznych bohaterów rozszyfrowane i, często z humorem, dokładnie opisane. A koty - są tak ludzkie jak tylko mogą być :)

Kasia b | 2016-07-14

Czysta przyjemność czytania! Zaskakujące, ciekawe, a przy tym prawdziwe, historie, ludzi zwykłych i sławnych. Bo przecież, parafrazując autora "nie każdy nosi w sobie książkę, ale na pewno materiał na opowiadanie" ;-) Czasem wynikające z pomysłowości, a czasem głupoty zasługującej na nagrodę Darwina. Spisane z humorem, lekkim piórem; idealna lektura na wakacje!

Emi | 2012-02-10

Nie jestem entuzjastką takich krótkich opowiadań, ale skusiłam się tylko ze względu na autora. I...nie zawiodłam się. Opowiadania są ciekawe i wciągające,a zakończenia każdego z nich...zaskakujące.

Betoniarka | 2015-02-23
Przeczytana: luty 2015

Bardzo zgrabny tom opowiadań. Trochę kryminalnie, ale z przymrużeniem oka. Archer ma zdolność pisania tak, że chce się go czytać. Zdecydowanie polecam.

karla_6 | 2014-09-14
Przeczytana: 14 września 2014

Dobry zbiór opowiadań, który przeczytałam z prawdziwą przyjemnością, mimo że za opowiadaniami w ogóle nie przepadam. Jak ktoś lubi ten gatunek literacki, to bardzo polecam, zwłaszcza że historie są błyskotliwe i bardzo dobrze napisane.

Lolko84 | 2014-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2014

To była moja pierwsza styczność z autorem. Bardzo mi się spodobały te opowiadania. Mam zamiar teraz przeczytać inne książki tego pisarza.

crazyblackcat | 2013-08-12
Przeczytana: 12 maja 2013

rewelacyjna książka, choć zdecydowanie dla fanów brytyjskiego humoru. przeczytałam jednym tchem :)

Marek Błachowski | 2016-09-28