Zasłyszane w kiciu i gdzie indziej

Okładka książki Zasłyszane w kiciu i gdzie indziej Jeffrey Archer
Okładka książki Zasłyszane w kiciu i gdzie indziej
Jeffrey Archer Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
Cat O`Nine Tales And Other Stories
Prószyński i S-ka
2007-01-01
2007-01-01
978-83-7469-592-3
Dorota Malinowska-Grupińska, Danuta Sękalska-Wojtowicz
Zasłyszane kiciu

"Zasłyszane w kiciu i gdzie indziej" jest kolejnym zbiorem opowiadań autorstwa Archera. Jak sam tytuł wskazuje, inspiracją do ich napisania były historie, o których autor dowiedział się odsiadując swój wyrok. Archer już na początku zbioru zaznaczył, że ubarwił nieco opowieści, co wydaje się zrozumiałe, bo życie rzadko kiedy pisze scenariusze równie pasjonujące jak porządne opowiadanie z puentą.

Książka jest nierówna, a poziom opowiadań waha się, jednakże nie pokuszę się o odrębne ocenianie każdego opowiadania z osobna. Wszystkie są z pewnością w stylu Archera, co dowodzi jego dużego wkładu w fabułę każdego z nich. W mojej ocenie "Kołczan pełen strzał", czy "Prosto jak strzelił" zawierają ciekawsze dykteryjki, nie mniej jednak "Zasłyszane w kiciu i gdzie indziej" jest zbiorem mimo wszystko zasługującym na miano bardzo dobrego.

Czysta przyjemność czytania! Zaskakujące, ciekawe, a przy tym prawdziwe, historie, ludzi zwykłych i sławnych. Bo przecież, parafrazując autora "nie każdy nosi w sobie książkę, ale na pewno materiał na opowiadanie" ;-) Czasem wynikające z pomysłowości, a czasem głupoty zasługującej na nagrodę Darwina. Spisane z humorem, lekkim piórem; idealna lektura na wakacje!

Dobry zbiór opowiadań, który przeczytałam z prawdziwą przyjemnością, mimo że za opowiadaniami w ogóle nie przepadam. Jak ktoś lubi ten gatunek literacki, to bardzo polecam, zwłaszcza że historie są błyskotliwe i bardzo dobrze napisane.

2041

Jak wiecie albo nie wiecie... uwielbiam Jeffrey's Archer'a. Spodobały mi się Jego historie "Zasłyszane w kiciu i gdzie indziej". Nie polecam jednak tej książki na pierwsze spotkanie z autorem, napisał wiele lepszych i ciekawszych powieści.

Okruszek - dziękuję :)

Okruszek - dziękuję :)

Nie jestem entuzjastką takich krótkich opowiadań, ale skusiłam się tylko ze względu na autora. I...nie zawiodłam się. Opowiadania są ciekawe i wciągające,a zakończenia każdego z nich...zaskakujące.

rewelacyjna książka, choć zdecydowanie dla fanów brytyjskiego humoru. przeczytałam jednym tchem :)

To była moja pierwsza styczność z autorem. Bardzo mi się spodobały te opowiadania. Mam zamiar teraz przeczytać inne książki tego pisarza.

Bardzo zgrabny tom opowiadań. Trochę kryminalnie, ale z przymrużeniem oka. Archer ma zdolność pisania tak, że chce się go czytać. Zdecydowanie polecam.

Ubawiłam się! Fajny wakacyjny przerywnik, polecam wszystkim, którzy chcą się oderwać oderwać od trudów dnia codziennego ;)

Czytanie nie grozi zawałem, może raczej znudzić i uśpić. Jak na opowieści kryminalne zbyt dużo więzienia, a za mało ciekawych akcji.

• Kryminały
  • Rekomendacje