Księga imion

Księga imion
księga imion
poradniki
Weronika

Skąd pochodzi, co znaczy i jakie skojarzenia budzi Twoje imię. Poznaj swoich patronów i słynnych imienników. Sprawdź, czy osobowość Twoich krewnych, przyjaciół i znajomych rzeczywiście ma coś wspólnego z ich imionami. W opinii naszych przodków wybór imienia dla nowo narodzonego potomka był decyzją, która mogła przesądzić o jego przyszłości. Nie mieli oni wątpliwości, że życiem człowieka kieruje przeznaczenie; równie powszechnie i głęboko zakorzenione było jednak przekonanie, że ludzie mogą wpływać na los – targować się z nim, wchodzić w układy, a nawet wymusić zmianę jego wyroków. Jednym z typowych przejawów takiego sposobu rozumowania była wiara w sprawczą, magiczną moc imienia. Dlatego imiona zawsze coś znaczyły – i to z zasady coś bardzo pochlebnego. Nazywając syna „Silnym jak Niedźwiedź” czy „Darem Bogów”, a córkę „Gwiazdą Zaranną” albo „Kwiatem Róży”, rodzice wierzyli, że tym samym ukształtują osobowość dziecka. Wiara w magię imienia – trwa w gruncie rzeczy do dziś. Już choćby z tej przyczyny warto wiedzieć cokolwiek o pochodzeniu i znaczeniu najbardziej popularnych imion, ich patronów oraz noszących je wybitnych osobistości. Może to pomóc, kiedy sami staniemy się szczęśliwymi rodzicami i będziemy musieli któreś z nich wybrać. Przedstawionych w tej książeczce charakterystyk nosicieli poszczególnych imion nie należy oczywiście traktować ze śmiertelną powagą, ale czasami bywają one zdumiewająco trafne. Miłej zabawy!

źródło opisu: http://www.dobreksiazki.pl/b9474-ksiega-imion.htm

Angelika | 2015-11-15