Jak dobrze napisać: opowiadanie podanie streszczenie życiorys...

Wydawnictwo: Horyzont
83-7311-522-6
pisanie pism,
poradniki
Olena

Książka może pomóc w nauce prawidłowego, pisemnego formułowania myśli. Kierowana jest do szerokiego kręgu czytelników - począwszy od tych najmniej zaawansowanych, przez tych, którzy redagują bardziej skomplikowane wypowiedzi, aż po autorów prac licencjackich i magisterskich. Czytelnik znajdzie tu definicje form i gatunków wypowiedzi pisemnych, przykłądy oraz przewodnik "krok po kroku", który ułatwi realizowanie kolejnych etapów pisania pracy.

Książka może pomóc w uczeniu się piania. Adresowana jest do szerokiego kręgu czytelników- począwszy od tych najmniej zaawansowanych, którzy dopiero poznają tajniki form pisemnych, przez tych, którzy redagują już bardziej skomplikowane wypowiedzi realizując zasady gatunkowe, aż po autorów prac pisanych na "stopień"- licencjackich bądź magisterskich. Z publikacji skorzystać może również osoba chcąca zredagować jakiś tekst użytkowy, potrzebny jej do załatwienia spraw związanych z codziennym życiem.
Czytelnik znajdzie tu więc definicje form i gatunków wypowiedzi pisemnych, przykłady takich wypowiedzi, a także swoisty przewodnik "krok po kroku", który ułatwi realizowanie kolejnych etapów pisania pracy.

Olena | 2010-08-11
Natalia MJ | 2011-07-16

Dla wszystkich którzy mają problem z pisaniem lub chcą doskonalić pisanie. Krok po kroku wytłumaczone zasady jak zredagować najprostszą wypowiedź pisemną po zasady formułowania pracy dyplomowej. Znajdziemy tu "przepis" na wszystko, co dotyczy pisania z przykładami gotowych tekstów. Autorzy postarali się również o przystępną teorię dla laików - mamy informacje o konstrukcji tekstu, logice, stylistyce i retoryce. Dla bardziej zaawansowanych znalazł się rozdział o analizie i interpretacji tekstów.
Bardzo dobrze przedstawiono również redakcję pism użytkowych, takich jak podanie, życiorys.

Iguana | 2015-08-20

Mam tę książkę od wielu lat i od czasu do czasu nadal do niej zaglądam w poszukiwaniu wskazówek (niektóre już się trochę zdezaktualizowały, ale mimo wszystko).

PannaMigotka | 2016-02-19
basilissa1992 | 2015-08-20