Pojedynek z nerwicą

83-87957-58-5
nerwica, poradnik, psychologia, depresja
poradniki
Kamulka84

"Pojedynek z nerwicą – o nerwicy optymistycznie" to fascynująca historia walki i zwycięstwa nad chorobą, opisana na przykładzie losów dwudziestu jeden pacjentów, którzy dzięki własnym wysiłkom potrafili pokonać swoje cierpienia, dojść do równowagi psychicznej, odzyskać spokój, zdrowie fizyczne, wiarę w siebie i w ludzi. Zaletą książki jest jej przejrzysta struktura: krótkie wprowadzenie...

Zaletą książki jest jej przejrzysta struktura: krótkie wprowadzenie teoretyczne przekonuje o jedności ciała i ducha, część druga opisuje przebieg choroby pacjentów, zastosowaną terapię i zmiany, które nastąpiły w ich światopoglądzie, część trzecia natomiast wyjaśnia mechanizmy nerwicy, opierając się na wcześniej omawianych przypadkach. Lektura tej książki, adresowanej do osób, które czują się osamotnione w swoim cierpieniu, pomoże im znaleźć wyjście z beznadziejnej – zdawałoby się – sytuacji.

Kasia b | 2016-09-12

Krótkie wprowadzenie, następnie zbiór opisów konkretnych przypadków osób z nerwicą, wraz z opisem terapii. I właśnie te opisy sprawiają, że jest to książka raczej dla "wtajemniczonych", np studentów psychologii. Brak znajomości tematu może (jak w moim przypadku) sprawić, że staje się niezrozumiała, a przy tym po prostu nudna.

Krystyna | 2016-11-30
Przeczytana: sierpień 2014