Rośliny pokojowe od A do Z

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
poradniki

Roślina do sypialni, do biura, do pokoju dziecinnego poradnik pomoże Ci wybrać!Coraz więcej osób zamienia swoje otoczenie w oazy kwiatów i roślin dekoracyjnych. W sklepach ogrodniczych każdy może znaleźć coś dla siebie. Aby ułatwić wybór początkującym miłośnikom kwiatów w książce przedstawiono 250 najpiękniejszych roślin w porządku alfabetycznym. Zawarto w niej opisy roślin, terminy kwitnienia, niezbędne informacje dotyczące pielęgnacji, podlewania, rodzajów ziemi itp. Samodzielne rozmnażanie to dodatkowa frajda dla miłośników roślin doniczkowych. Poradnik dostarcza szczegółowej wiedzy na ten temat, a także wiele cennych rad. Omawiane rośliny zaprezentowano na pięknych kolorowych zdjęciach. Na końcu indeks nazw łacińskich.

Monika | 2014-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2014

Zawsze twierdzę, że "nie mam ręki do kwiatów". Po przeczytaniu tej książki wszystko stało się jasne - to nie kwestia braku "ręki", tylko braku wiedzy!
Mam nadzieję, że teraz przestanę krzywdzić moje rośliny dbając o nie w nieodpowiedni sposób, a one odpłacą mi się "zielonością" :)

Marysieńka | 2011-12-30
Przeczytana: 2008 rok

W tym poradniku mamy prezentacje 250 roślin pokojowych, spisanych alfabetycznie. Pod nazwą potoczną jest również łacińska. Kazda roślina jest opisana pod kątem jej wymagań, temperatury powietrza, wilgotności, częstotliwosci podlewania i nawożenia a także są informacje, która z nich ma właściwości trujące, przez co nie nadaje się do domów, w których przebywają koty, które uwielbiają obgryzać różne roślinki. Są tu tez informacje o okresach kwitnienia, o sposobach rozmnażania a także o ich pochodzeniu i przynależności do konkretnej rodziny roślin. Idealna pozycja dla miłośników roślin doniczkowych. Polecam.

TeRenia | 2015-01-14
książek: 1934