Prosto jak strzelił

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jeffrey Archer". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
As the Crow Flies
83-7255-752-7
Pablos

Niewiele ponad godzinę marszu - idąc prosto jak strzelił - dzieli stragan z warzywami od siedziby wielkiego przedsiębiorstwa kupieckiego w samym centrum metropolii. Siedemdziesiąt lat zajęło Charliemu Trumperowi przebycie drogi od ulicznego przekupnia do właściciela handlowego imperium, człowieka otoczonego powszechnym szacunkiem, uhonorowanego tytułem lorda. Były to lata ciężkiego trudu, ostrej walki z konkurencją, lata zwycięstw i triumfów, ale także gorzkich rozczarowań. Czy jednak wysoka pozycja społeczna, władza i bogactwo zapewniają więcej szczęścia, niż dawała mu niegdyś praca we własnym kramiku?

mellamo | 2014-01-04
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014r.
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Wspaniała powieść wspaniałego autora. Pouczająca, wzruszająca, zaskakująca... Pokazuje, że warto mieć marzenia i walczyć o nie bez względu na ilość przeszkód do pokonania. Książka wciąga od samego początku, a napięcie trzyma do ostatniej strony. Bardzo podoba mi się język jakim posłużył się autor. Liczę, że kolejne spotkania z książkami J.Archera będą równie udane. Polecam wszystkim :D

Joanna | 2011-02-02

Ta książka jest rewelacyjna. Czytałam ją kilka lat temu, nawet kilka razy.
Polecam każdemu kto lubi książki o karierze. Coś w stylu od zera do milionera.
Wątków psychologicznych też nie zabrakło.
Świetne dzieło. To powinna być lektura obowiązkowa w liceach.

Przemek | 2014-11-15
Przeczytana: 04 listopada 2014

Lektura lekka i optymistyczna. Nie wiedziałem czego się spodziewać ale się nie zawiodłem. Drugą połowę wręcz połknąłem. Znakomicie się czyta choć żadne głębsze przemyślenia z niej nie wynikają.

Po prostu współczesne od zera do milionera.

elfilka | 2015-05-05

Książka trochę mi przypomina kroniki Clifftonów. Historia Charliego Trumpera, który razem z dziadkiem zaczynał od sprzedaży z wózka z warzywami i własnymi siłami oraz uporem, a także dzięki doskonałej umiejętności zjednywania sobie ludzi spełnił swoje marzenie. Myślę, że pomimo tego, iż historia zahacza o początek XX wieku i kończy się w latach 70-tych to podejścia do biznesu mogą uczyć się obecni businessmani oraz przedsiębiorcy.

Banan | 2014-09-06
Przeczytana: 06 września 2014

Wydawałoby się, że książka Archer'a podoba do pozostałych. Jak zwykle dobry i zły bohater, założenie "od zera do bohatera", trudne koligacje rodzinne. A jednak książkę tę czytało się naprawdę dobrze. Zwroty akcji były rewelacyjne a każdy rozdział trzymał w napięciu. Jest trochę niedociągnięć, ale w sumie to naprawdę dobra książka.

Rak25 | 2012-03-07
Przeczytana: 2010 rok

Książka bardzo ciekawa, opisująca życie jednego człowieka, jego powolne aczkolwiek systematyczne dążenie do sukcesu, nie pozbawione przeszkód i nieszczęść. Polecam każdemu, kto szuka książki obyczajowej, napisanej bardzo przystępnym językiem.

Mrok | 2011-07-30

Historia młodego człowieka który postanawia zaistnieć na targu. Czy na tym zakończy się jego kariera? hihi ;)

Czy warto - zdecydowanie tak. Moja ulubiona pozycja. Książkę czyta się jednym techem.

Monika | 2015-08-17
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka LBW
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

Książka, która sprawia, że się nie zaśniesz dopóki nie doczytasz...

Mistrzostwo świata, ale to dzieło sir Archera, więc należało spodziewać się lektury na bardzo wysokim poziomie...

nicavera | 2012-03-23
Przeczytana: marzec 2012

Jedna z fajniejszych książek Archera - świetnie skonstruowana akcja, ukazanie bohatera "od zera do milionera".

Czytałam z prawdziwą przyjemnością.

amber1981 | 2011-08-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: kwiecień 2010

Ta powieść wciąga od pierwszego zdania. Śledzimy losy bohatera od dzieciństwa, aż do starości. Jeffrey Archer ma niesmowicie sugestywny dar pisania. Miałam wrażenie, że towarzyszę Charliemu przez cały czas. Polecam!