Z wiatrem pod wiatr

7 (18 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
83-211-0880-6
wspomnienia, pamiętniki, biografie
Poetyka

Jest to druga część pamiętników Marii Ginter. Zawiera jej wspomnienia (pisane w formie beletryzowanych dzienników) z lat 60-tych i 70-tych, kiedy przebywała poza Polską. Między innymi w Wielkiej Brytanii, we Francji, w Maroku i Stanach Zjednoczonych. Książka ta daje obraz poczynań ambitnej, energicznej kobiety, która pragnie żyć intensywnie, pełnią swoich zamiłowań, uzdolnień i...

Książka ta daje obraz poczynań ambitnej, energicznej kobiety, która pragnie żyć intensywnie, pełnią swoich zamiłowań, uzdolnień i możliwości.
Według bohaterki książki "Z wiatrem pod wiatr" szczęście zależy nie tyle od pomyślnych warunków życiowych, ile od wytrwałości i wytkniętych sobie celów.

Felzmann | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Książka opisuje dalsze dzieje Marii Ginter. Poznajemy losy autorki w latach 60. i 70. Najpierw w Europie Zachodniej, a później w USA. Co prawda ta część wspomnień nie obfituje już w takie dramaty jak pierwsza, ale również pełna jest ciekawych przygód. Chciałbym mieć choć 1% tej energii co Pani Maria. Jak czytałem tę książkę, to miałem wrażenie, że autorka spełnia punkt po punkcie marzenia z mojej osobistej listy - zwiedzanie Lazurowego Wybrzeża, podróż przez całe USA, udział w rajdach samochodowych, pisanie, malowanie, turnieje tenisowe, loty szybowcem, hodowla psów, wywiady, poznawanie sławnych ludzi... Gdyby osób z takimi zasobami energii jak Maria Ginter było z tysiąc, to Polska byłaby potęgą.

veinylover | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Doprawdy, zwariowana kobieta...
Maria Ginter to ktoś niezwykły, szalony. Te wspomnienia powinien przeczytać każdy, absolutnie każdy. Nie wiem nawet czy bardziej dla samych losów autorki, czy też dla tego wszystkiego, co dzieje się w tle...

Avalarte | 2015-01-16

„Z wiatrem pod wiatr” jest kontynuacja przygód Pani Marii Ginter opisanych w „Galopem na przełaj”. Przedstawione wydarzenia rozgrywają się tym razem w latach 60-tych i 70-tych i mają miejsce poza granicami kraju.

Po raz kolejny od książki nie można się oderwać. Wciąga od pierwszych stron. Wojna minęła i teraz trzeba się odnaleźć w nowej rzeczywistości, która dla osób biorących czynny udział w walkach z okupantem, czy też byłych ziemian, nie była różowa. Nieustraszona Pani Maria nie zrażała się tym jednak i postanowiła wziąć życie we własne ręce, czyli zrobiła to, co jej wychodziło najlepiej.

Są to bardzo ciekawe losy niezwykłej kobiety, której wspomnienia czyta się jak najlepszą powieść przygodową.

Bardzo polecam!

Wookie309 | 2014-10-28
Przeczytana: 27 października 2014

Ciekawe życie, pełne zwrotów, niespodzianek, highlifu i problemów z kasą etc, tylko szkoda że napisane tak, że chciałem wydłubać sobie oko.

książek: 1935
krolly7 | 2015-03-28