Siła emocji. Zrozumieć uczucia. Jak sobie z nimi radzić

Puissance des émotions
emocje, psychologia, afekt
poradniki
wymazana

Zrozumieć uczucia. Jak sobie z nimi radzić? Jest wiele rodzajów doznań emocjonalnych. Czasami niełatwo sobie z nimi poradzić, wszystkie są jednak użyteczne. Najważniejsze to umieć rozpoznać emocje, ponieważ stają się one cennym drogowskazem. U niektórych osób zaburzenia procesu emocjonalnego są tak rozległe i trwałe, że dezorganizują życie. Niepokój, poczucie winy, ból, zniechęcenie, stany lękowe, zaburzenia psychosomatyczne, depresja, wypalenie, wyczerpanie nerwowe spowodowane nieujawnianiem emocji, napady paniki, fobie trapią coraz większe rzesze ludzi... Zaniedbywanie życia uczuciowego nie zawsze prowadzi do tak dramatycznych zaburzeń, wpływa jednak negatywnie na życie. Winę przypisuje się zwykle rzeczywistości, w jakiej przyszło nam żyć, oraz stresowi, którego nie sposób uniknąć. Dzięki tej książce nauczycie się rozpoznawać emocje i wykorzystywać zawarte w nich informacje o Waszych potrzebach. Umiejętności te pomogą Wam radzić sobie ze stresem i zmienią jakość życia.

Zaczytana | 2013-05-30

Napisana w bardzo zrozumiały sposób.Każda emocja jest dokładnie opisana również na podstawie przykładów z życia.Książka zawiera porady jak rozpoznać,zaakceptować i jak sobie radzić z emocjami,które są nieodłącznym elementem życia człowieka.

ekhart | 2016-01-10
Cukiniasalatka | 2015-07-08