Jak pogłębić inteligencję emocjonalną

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
8360207658
poradniki

‘‘Jeśli stosujesz w praktyce to, o czym piszę w tej książce, twój EQ wzrasta z każdym dniem. Rozwój trwający całe życie jest praktycznie nieuchronny, kiedy korzystasz z dobrodziejstw EQ, i nie jest to tylko rozwój emocjonalny.(...) Kiedy masz wysoki EQ, wszystko jest możliwe, nie tylko dlatego, że dobrze się czujesz i jasno myślisz, ale także dlatego, że emocje dostarczają ogromnej motywacji do działania. Znalazłeś w swoim wnętrzu narzędzie umożliwiające realizację twoich marzeń. Ma ono wielką moc, jest ekspansywne i niezniszczalne, ponieważ kiedy wiesz, co czujesz sam, wiesz także, co czują inni. Dodaj empatię do pasji, a będziesz działał nie tylko dla swego własnego dobra, ale i dla dobra innych.(...)W miarę rozwoju twej inteligencji emocjonalnej przekonasz się, że różnice między osobowościami, poglądami, wartościami i pragnieniami nie muszą dzielić.’‘ Jeanne Segal.

Magdalena | 2012-01-15

Książka stanowi najtańszy kurs inteligencji emocjonalnej opartej na zasada wiedzy Golemana. Jest to pozycja dla każdego kto chciałby wzmocnić swoją świadomość doznawanych emocji, określania ich przyczyn oraz panowania nad nimi. Autorka postawiła sobie również za zadanie wzmocnienie naszej zdrowej empatii, czyli takiej która pomaga nam lepiej rozumieć innych i z nimi się komunikować, jednak nie powoduje "niszczenia" nas przez emocje innych. Jeśli szukasz taniego sposoby na wzmocnienie EQ, a nie tylko czytania o nim to jest książka dla Ciebie. :)

mariola | 2016-10-22
ananda | 2014-04-09