Jak pogłębić inteligencję emocjonalną

Seria: Książki, które pomagają żyć
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
8360207658
poradniki

‘‘Jeśli stosujesz w praktyce to, o czym piszę w tej książce, twój EQ wzrasta z każdym dniem. Rozwój trwający całe życie jest praktycznie nieuchronny, kiedy korzystasz z dobrodziejstw EQ, i nie jest to tylko rozwój emocjonalny.(...) Kiedy masz wysoki EQ, wszystko jest możliwe, nie tylko dlatego, że dobrze się czujesz i jasno myślisz, ale także dlatego, że emocje dostarczają ogromnej motywacji do działania. Znalazłeś w swoim wnętrzu narzędzie umożliwiające realizację twoich marzeń. Ma ono wielką moc, jest ekspansywne i niezniszczalne, ponieważ kiedy wiesz, co czujesz sam, wiesz także, co czują inni. Dodaj empatię do pasji, a będziesz działał nie tylko dla swego własnego dobra, ale i dla dobra innych.(...)W miarę rozwoju twej inteligencji emocjonalnej przekonasz się, że różnice między osobowościami, poglądami, wartościami i pragnieniami nie muszą dzielić.’‘ Jeanne Segal.

eduko7 | 2018-06-03
Przeczytana: 02 stycznia 2007

Dobry poradnik dla osób, które chcą rozwijać swoją inteligencję emocjonalną. Odkrywać, lepiej rozumieć i odpowiednio zarządzać własną emocjonalnością. Doskonalić empatię, bez poczucia straty czy niechcianego kompromisu. Wzmacniać zachowania asertywne. Autorka nie ogranicza się do porad, lecz proponuje czytelnikowi konkretne ćwiczenia, wzmacniające poszczególne komponenty EQ. Stosując je mamy szansę wypracować umiejętności mające niebagatelne znacznie dla odnoszenia sukcesów w różnych dziedzinach życia. Dla bardziej niecierpliwych proponuję lekturę od końca, czyli dziesięciostopniowego programu osiągania emocjonalnej mądrości.

Barbara Bąkowska | 2018-02-23
Przeczytana: 03 maja 2010

Książka Jeanne Segal pt."Jak pogłębić inteligencję emocjonalną" może pomóc w relacjach z innymi ludźmi. Bardzo ważnym jest, żeby nauczyć się rozpoznawać własne emocje i reakcje na różne sytuacje w jakich się znajdujemy. Książka zawiera cenne informacje i ćwiczenia pomagające w pracy nad sobą, a także w zrozumieniu odczuć jakie mają miejsce z jakiegoś powodu w nas, ale też i w innych osobach, z którymi mamy kontakt. Książka może być pomocna w poprawie stosunków z bliskimi osobami, członkami rodzin, jak również z ludźmi, z którymi pracujemy, współpracujemy, po prostu z każdym, kogo spotykamy na swojej drodze życia. Informacje zawarte w niej podkreślają niezwykłą moc naszej intuicji, uczuć i emocji. Z książki Jeanne można się dowiedzieć, że istnieje inteligencja emocjonalna, którą za pomocą odpowiednich ćwiczeń można rozwijać, co z kolei ułatwia odnoszenie sukcesów na polu życia zarówno prywatnego jak i zawodowego. Polecam zapoznanie się z cennymi wskazówkami, jakie zawiera ta...

Magdalena | 2012-01-15

Książka stanowi najtańszy kurs inteligencji emocjonalnej opartej na zasada wiedzy Golemana. Jest to pozycja dla każdego kto chciałby wzmocnić swoją świadomość doznawanych emocji, określania ich przyczyn oraz panowania nad nimi. Autorka postawiła sobie również za zadanie wzmocnienie naszej zdrowej empatii, czyli takiej która pomaga nam lepiej rozumieć innych i z nimi się komunikować, jednak nie powoduje "niszczenia" nas przez emocje innych. Jeśli szukasz taniego sposoby na wzmocnienie EQ, a nie tylko czytania o nim to jest książka dla Ciebie. :)

klaudiano | 2017-04-19
książek: 11978