Jak mówić NIE i budować udane związki

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
poradniki

Autorka, na podstawie drogi, którą sama przebyła, oraz przykładów z życia innych ludzi uczy, jak nie uciekać od życia, a zacząć przeżywać je w pełni i bez lęków. Pokazuje, jak pokochać i chronić siebie, a jednocześnie budować bliskie i twórcze związki z innymi. Zamieszcza zestaw praktycznych ćwiczeń, które pomogą Ci poznać siebie, a jednocześnie budować bliskie i twórcze związki z innymi.

sharifa | 2014-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2014

Poradnik ma w zasadzie trzy części. Pierwsza brzmi trochę jak klasyk "Toksyczni rodzice" - opisano dysfunkjonalne przypadki i je zanalizowano, wyjaśniając krok po kroku, skąd wzięły się późniejsze problemy bohaterów. Druga część to kwestionariusz osobowy pozwalający przyjrzeć się swojemu postępowaniu. Całośc domyka krótka wzmianka dotycząca doświadczeń autorki i jej powrotu do normalności, zwłaszcza wytyczania zdrowych granic. Duży plus za podrozdział poświęcony terapeutom i innym osobom profesjonalnie udzielającym pomocy - zawiera cenną wzmiankę o tym, że nie należy traktować takiego przewodnika jak boga, gdyż sam może zmagać się z własnymi nierozwiązanymi problemami i stąd manipulować klientem przekraczając tym samym swoje uprawnienia. Dodatkowo spodobała mi się sekcja "czy dano ci poczucie nadmiernej mocy?", bo pomogła mi uzmysłowić sobie kilka kwestii z mojego życia. Ogółem całkiem przyzwoita pozycja, nawet patrząc z perspektywy kogoś, kto już kilka książek tego typu...

Emil Pietras | 2016-09-03
Na półkach: 2016, Przeczytane