Aresztowane powstanie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Relacje i wspomnienia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
83-89078-57-0
historia
ssilence

Prezentowana książka to zbiór relacji i wspomnień żołnierzy podziemia i mieszkańców walczącej Warszawy. Wszystkie teksty skonfiskowane zostały przez funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa podczas rewizji jako materiał obciążający i przez lata spoczywały w archiwum MSW. Dzięki żywym relacjom poznajemy nie tylko szlak bojowy batalionu „Zośka” i przebieg działań w Śródmieściu, na Starym Mieście, Mokotowie i Żoliborzu, ale także postawy ludności cywilnej, zachowującej hart ducha mimo niebezpieczeństwa. Tekst wzbogacają liczne zdjęcia, wprowadzające w atmosferę bohaterskich dni powstania warszawskiego.

maria | 2013-02-02
Na półkach: Teraz czytam