Powstanie Warszawskie. Antologia tekstów nieobecnych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Prezentowana antologia tekstów o Powstaniu Warszawskim przenosi nas do czasów, kiedy słowo znaczyło więcej niż kule. Opracowania przygotowane przez środowiska niepodległościowe w kraju i na emigracji, opublikowane w pierwszych latach po wojnie, współtworzyły świadomość Polaków, determinowały wieloletni opór wobec zniewolenia. Był to głos najzacieklej zwalczany przez aparat ideologiczny i propagandowy komunistów, wsparty przez cenzurę oraz resorty siłowe bezpieczeństwo, milicję, wojsko. Przez bez mała pół wieku tropione, konfiskowane, niszczone są obecnie w kraju niezwykle rzadkie i tylko w niewielkim stopniu znane badaczom tematu. Stąd tytuł Antologia tekstów nieobecnych.

Blackmoon | 2015-01-18
Anna | 2014-11-29