Krótka historia II Soboru Watykańskiego

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
historyczna

Mija czterdziesta rocznica zakończenia obrad II Soboru Watykańskiego. Jego postanowienia odmieniły oblicze i sposób funkcjonowania współczesnego Kościoła. Oddana do rąk Czytelnika książka ukazuje zarówno kontekst historyczny, jak i przebieg prac soboru. Czytelnik znajdzie tu charakterystykę najważniejszych postaci, zwłaszcza papieży, a także ocenę znaczenia i aktualności jego dokonań. Okładka: miękka, Rok wydania: 2005,

kasiek | 2016-09-29
Przeczytana: 16 stycznia 2017