Powstanie bokserów 1899-1901

Wydawnictwo: Alma-Press
9788370203757
historyczna

W końcu 1899 roku wystąpienia przeciwko Europejczykom przybrały na sile. Oddziały Prawa i Sprawiedliwości masowo zaczęły zrywać tory kolejowe, burzyć budynki wzniesione przez abiałycha, ścinać słupy telegraficzne, a w niektórych przypadkach niszczyć broń palną i rzeczy codziennego użytku wyprodukowane w Europie lub Japonii. Palono kościoły i misje, wyrzynając w pień chrześcijan, a nawet ich daleki

Zonk | 2015-05-11
Przeczytana: 10 maja 2015

Zawiodłem się na tej pozycji. Treść bardzo chaotyczna. Map w zasadzie brak. Najbardziej brakuje jednej poglądowej mapy z nazwami prowincji, zasięgiem powstania i strefami działania wojsk koalicji. Schematy rozwleczone do granic możliwości, zajmujący pół strony schemat wojsk rosyjskich bez żadnych numerów jednostek to absurd (powinien być 10 razy mniejszy). Duży plus za dobór i liczbę fotografii i obrazów z epoki, to jest największa (i chyba jedyna) zaleta tej książki.

wiciu | 2017-05-04
rasilio | 2015-01-02