Wojna burska 1899-1902

Wojna burska 1899-1902
83-11-09544-2
historia
Getos

7 października de Wet ponownie przebił się przez okrążenie i połączył swe siły z oddziałem transwalskiego generała Riedenberga. Siły orańsko-transwalskie przez 5 dni toczyły zacięte boje z gen.Bartonem pod Frederickstad. Mimo olbrzymich strat angielskich de Wet i Riedenberg musieli odstąpić od miasta.

źródło opisu: okładka książki

Getos | 2012-07-16
Na półkach: Przeczytane, Wiek XIX, 2012
Przeczytana: 16 lipca 2012

pozycja ogólna, napisana w sposób bardzo suchy, mało wciągający, opis działań wojennych wdaje się być wręcz chaotyczny, wielkim minusem tej pozycji jest brak map, powodujący, że czytanie opisu ruchów wojsk i bitew jest strasznie męczące, a miałem taką ochotę na tę książkę, bo ciekawi mnie ten epizod w historii...