Gambit królowej

Tłumaczenie: Kamil Omar Kuraszkiewicz
Wydawnictwo: Amber
The Queen's Gambit
ola161

Rok 1483. Ludovico Sforza, książę Mediolanu, rozkazuje rozegrać partię szachów, w której figurami będą ludzie z jego dworu. Leonardo da Vinci w ciągu jednej nocy obmyśla plan widowiska, ale jego sukces blednie, kiedy jedna z „figur" zostaje zamordowana. Gdy nawet najbliżsi doradcy księcia są podejrzewani o zdradę, Leonardo jest jedynym człowiekiem, któremu książę może powierzyć prowadzenie śledztwa. Tylko on potrafi rozwikłać złowieszczą sieć tajemnic. Ale to nie ponura zbrodnia okaże się najbardziej zaskakującą zagadką...

Karla | 2013-07-16

Bardzo dobry kryminał. Typowa książka "na raz".
Trzyma w napieciu do końca.

Linny | 2014-03-10

Nie sądziłam, że książka wciągnie mnie do tego stopnia. Bohaterowie absolutnie mnie oczarowali, szczególnie niesamowity , błyskotliwy i inteligentny Leonardo. Sięgając po nią szukałam tajemniczych morderstw, intryg i renesansowej atmosfery. Wszystko to dostałam! Można doskonale wczuć się w atmosferę dworu, a na dodatek nauczyć się czegoś o tamtych czasach. Poza tym jest pewna mała-duża niespodzianka czekająca na tych, którzy dotarli do trzeciego rozdziału :) Koniecznie przeczytajcie!

MissBrasil | 2011-12-07

Jeśli ktoś tak jak ja lubi kryminalne zagadki, które dzieją się w latach nam historycznie odległych a do tego rozwiązywanych przez samego Leonarda da Vinci to polubi też tę ksiązke i na pewno będzie mu się ją przyjemnie czytało tak jak mi.

Marta | 2015-01-21
Przeczytana: 2014 rok

Historia, sztuka, podstęp i tajemnica. Taka mieszanka nie może być nudna, zwłaszcza z niepowtarzalną osobą Leonarda d Vinci.

Annike | 2014-08-16

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Boski i jak zawsze błyskotliwy Leonardo!:) idealne dla fanów "Demonów da Vinci" :))

Luna | 2016-12-02
Łucja | 2016-03-17