Devil and Daniel Webster
8320710200
fantastyka, opowiadania

Zestaw trzech opowiadań:
"Diabeł i Daniel Webster"
"Ucieczka Johnny'ego Pye"
"Szczęście O'Hallorana"

Magnis | 2016-07-03

Zbiór opowiadań łączący w sobie fantastykę, niesamowitość z dodatkiem humoru. Pierwszy raz spotkałem się z nim kiedyś, kiedy wpadł mi w ręce i przeczytałem. Zawsze lubiłem takie historie, więc z ochotą zabrałem się do czytania i książka mnie nie rozczarowała.

Diabeł i Daniel Webster - to opowiadanie zostało zekranizowane i chyba każdy kojarzy tytuł. Historia rozpoczyna się, kiedy pewien farmer mający ciągle pecha postanawia zawrzeć pakt w celu poprawy swojej sytuacji. Okazuje się, ze cena za to wszystko może być bardzo wysoka. Opowieść z nutką niesamowitości, ale również nie zabrakło trochę humoru i samo zakończenie podobało mi się. Lubię takie opowieści czerpiące z podań jak tutaj i umiejscowione w starszym okresie historycznym, co dodaje tylko uroku historii.

Ucieczka Johnny'ego Pye - jest to kolejne opowiadanie ze zbioru, w którym młody Johnny za sprawą straszenia przez opiekunów podejmuje podróż w celu ucieczki przed Głuchołapem. Tutaj autor przedstawia nam wydarzenia i...

WiecznyUke | 2016-05-04
Michał_K-ski | 2016-02-15