Rok przestępny

Seria: Dawne Fantazje Naukowe
Wydawnictwo: ALFA
Adam

Akcja "Roku przestępnego" toczy się "w dobrym kraju Platanii" (przypominającym Polskę 1930 roku), gdzie walka grup parlamentarnych o władzę doprowadziła do kryzysu, z którego jedynym wyjściem okazało się obsadzenie stanowiska prezydenta przez elektryczny automat. Barwny opis dziejów mechanicznego władcy i sylwetki jego "żywego" otoczenia tworzą całość interesującą pod każdym względem.

Ilustracja na okładce: Jacek G. Urbański.

źródło opisu: Wydawnictwo "Alfa", 1987

Maciek | 2018-07-22
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 18 lipca 2018

Trafiłem na powyższą pozycje całkowicie przez przypadek i pewno przeleżałaby pewno ładnych pare lat zanin bym ją przeczytał gdyby nie polecenie pewnego czytelnika.
Zatem postanowiłem ze zaryzykuje-otwieram widzę napis reprint z 1931 roku-było to moje pierwsze i nie ostatnie zaskoczenie ponieważ książka okazała się całkiem ciekawa w odbiorze.
Co prawda pod koniec robi się trochę mniej fantastyczna a bardziej sensacyjnie ale zapewniam ze nie odbiera to uroku temu nieco zapomnianemu dziełu.
Polecam z całą pewnością.

hylae | 2016-09-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 22 września 2016

Bardziej awanturniczo-szpiegowska niż fantastyczna, bardzo zabawna książka, którą czyta się szybko i przyjemnie.

Książka trochę nierówna, na początku mamy nawet ciekawą satyrę na II RP, władzę, interpretacje prawa. Pojawia się robot więc mamy i element fantastyczny. Z dalszej części niewiele pamiętam, więc zakładam że nie była jakaś porywająca, chyba zamieniło się to w przygodowo-szpiegowską powieść.
Czytało się dobrze.

Pawello | 2017-05-14

Jedna z ciekawszych z serii chociaż trzeba pamiętać o kontekście i wtedy mit fantastyczny pryska. Niemniej, warto się zapoznać bo Polacy sporo ciekawych wizji mieli, także związanych z robotyką, i to przed Lemem czy osławionym Capkiem ;)

Megapodius | 2017-12-23
Na półkach: 2014, Przeczytane