Rok przestępny

Seria: Dawne Fantazje Naukowe
Wydawnictwo: ALFA
Adam

Akcja "Roku przestępnego" toczy się "w dobrym kraju Platanii" (przypominającym Polskę 1930 roku), gdzie walka grup parlamentarnych o władzę doprowadziła do kryzysu, z którego jedynym wyjściem okazało się obsadzenie stanowiska prezydenta przez elektryczny automat. Barwny opis dziejów mechanicznego władcy i sylwetki jego "żywego" otoczenia tworzą całość interesującą pod każdym względem.

źródło opisu: Wydawnictwo "Alfa", 1987

hylae | 2016-09-23
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 22 września 2016

Bardziej awanturniczo-szpiegowska niż fantastyczna, bardzo zabawna książka, którą czyta się szybko i przyjemnie.

Książka trochę nierówna, na początku mamy nawet ciekawą satyrę na II RP, władzę, interpretacje prawa. Pojawia się robot więc mamy i element fantastyczny. Z dalszej części niewiele pamiętam, więc zakładam że nie była jakaś porywająca, chyba zamieniło się to w przygodowo-szpiegowską powieść.
Czytało się dobrze.

koszałekopałek | 2016-10-01